Pomoc Prośba o pomoc QNAP TS-110

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

MrRoBi

Nowy użytkownik
Noobie
24 Luty 2011
4
0
1
Witam
Otóż na wstępie chciałem się przywitać i prosić szanownych forumowiczów o pomoc.
Zacznę od początku:
Jestem zielonym posiadaczem używanego QNAPA -TS-110 i po podłączeniu bez twardego dysku świecą się diody Power, Lan, i miga na przemian dioda Status czerwona/zielona. Zainstalowałem QNAP Finder i za żadną cholerę pokazuje że nie ma serwera w sieci. Przeczytałem też tutaj na forum, że instalacja na nowo odbywa się włączyć TS-a i przy włączonym włożyć dysk(wsadziłem) i zapaliła się dioda HDD ale wszystko po staremu. Dziwna też rzecz mnie troszeczkę zirytowała, otóż jak naciskam reset na 3-5 sekund to nie ma żadnej reakcji, a wydaje mi się że powinien chyba odpalić tak jak przy włączeniu prądu- chyba że się mylę. Więc pytanie, czy mój TS jest uszkodzony, czy coś robię nie tak. Komputer i zainstalowana VISTA. Dzięki serdeczne za rady. Jeszcze jedna rzecz, nie mam oryginalnej płyty z softem.
Pozdrawiam
Robert
 
W jaki sposób masz podłączone Qnap-a do komputera ? Bezpośrednio czy przez router ?

Dysku nie podpina się na podłączonym NAS-ie swoją drogą gdzie ty to wyczytałeś ?

Zapoznaj się dokładnie z instrukcją obsługi na stronie producenta, aby NAS działał nie jest ci potrzebna oryginalna płytka z softem bo i tak jest nowsze firmware i oprogramowanie na stronie producenta.
 
Witam

QNAP jest podłączony przez router, co do podpinania w trakcie pracy kolega SiLAS własnie tak opisuje, ponieważ ktoś wyciągał dyski i formatował jest w kompie a potem wkładał do NAS-a i wtedy SiLAS zalecił aby tak zrobić w trakcie pracy. Wyłaczyć NAS-a wyciągnąć HDD, właczyć NAS-a uruchomić Findera i jak pokażą się dyski włożyć w trakcie pracy HDD i wtedy nastąpi konfiguracja. JAk znajdę linka to prześlę. Ale chodzi o to czy aby mój nie jest uszkodzony, ponieważ po włączeniu nie wyszukuje TS-110 i nie wiem co jest.
Pozdrawiam
 
Jeśli przez router to zobacz jakie IP mu przydziela - najlepiej ustawić dla NAS na sztywno (na stałe) IP aby nie szukać go.
Najlepiej na początek połączyć się z NAS-em poprzez przeglądarkę www.
Powinna ci się na żółto świecić dioda LAN.
 
Witam

No właśnie z tym jest problem, nie ma go w sieci i nie mogę wejść na TS-a w żaden sposób, dioda Lan świeci się na pomarańczowo widać że jak go szukam to mruga, ale nie można mu przyporządkować ip a co najgorsza nie można do niego wejść i dlatego ten problem, irytujące jest mruganie statusu na przemian czerwona/zielona dioda.
Pozdrawiam
 
OK, załapałem, ale i tak nici, narzuciłem mu ip i nic, nie mozna na niego wejść, chyba jakiś feler:-(
Dzieki serdeczne za pomoc
Witam,

Właśnie zakupiłem TS-212P i mam ten sam problem - dioda LAN mruga na pomarańczowo ... da się to ustawić w roterze UPC technicolour???
 
Postepowalem zgodnie z z instrukcją krok po kroku, ale przy próbie mapowania wyskakuje "Błąd sieci, nie można znaleść serwera" ... szukając co moze byc nie tak dostrzegłem że kontrola LAN mruga cały czas na pomaranczowo. Wszedłem w ustawienia routera UPC, ale nie wiem jak tam przypisać IP na stałe. Router widzi urządzenie w zakładce
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.