Prośba o pomoc w doborze NAS do plików oraz NVR

hanzo

Nowy użytkownik
Noobie
16 Luty 2018
1
0
1
36
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich,

Przede mną zakup dwóch urządzeń: rejestratora do domowego monitoringu oraz dysku sieciowego NAS. Wybór różnych modeli jest gigantyczny i potrzebowałbym waszej rady jakie konkretnie modele urządzeń wybrać.

Rejestrator NVR

Na początek może rejestrator bo z nim mam największe problemy. Przeglądałem wiele różnych modeli od BCS czy Hikvision po S i QNAP. Ostatecznie największe wrażenie zrobił na mnie system QVR Pro od QNAP i chciałbym rejestrator który pracowałby właśnie pod jego kontrolą. Niestety na stronie QNAP nie ma nigdzie listy kompatybilnych modeli NAS współpracujących z QVR Pro. W przypadku kilku modeli w opisie jest zaznaczone, że są one gotowe na wspomniany QVR Pro. Wiem, że teoretycznie dowolny 64 bitowy procesor oraz 4GB RAM powinny wystarczyć ale chciałbym aby coś co będzie działać płynnie i stabilnie. Czy jesteście w stanie polecić jakiś NAS, który dobrze nada się do tego zadania? Dodam, że system musi obsłużyć 6 kamer IP w rozdzielczości Full HD (dobrze by było aby był w stanie zapisać obraz ze wszystkich kamer w 30 klatkach każda - choć pewnie w praktyce ustawię mniej ze względu na oszczędność miejsca na dysku). Wiem, że TS-253B jest na pewno zgodny z QVR Pro ale jest też dość drogi i posiada sporo niepotrzebnych dla mnie funkcji takich jak wyświetlać lcd czy karty rozszerzeń PCIe. Z kolei TS-453Bmini ma identyczne parametry jeśli chodzi o procesor i dostępną pamięć, no i jest tańszy ale wydaje mi się że korzystanie z 4 zatokowego dysku tylko z jednym dyskiem w środku to straszne marnotrastwo możliwości. Może jesteście w stanie polecić coś tańszego pod QVR Pro ale jednocześnie równie dobrego do tego zadania?

Dysk sieciowy NAS

Jeśli chodzi o dysk sieciowy to musi on obsługiwać transkodowanie wideo w 4K oraz posiadać przynajmniej dwie zatoki aby można było uruchomić dyski twarde w RAID1. Myślałem tutaj przede wszystkim o S DS718+ ze względu na to iż jest on porównywalny parametrami do TS-253B ale jednocześnie dużo tańszy. Ewentualnie może jesteście w stanie polecić jakiś inny ciekawy model od QNAP?

2 w 1

I tutaj dochodzę do najbardziej nurtującego mnie pytania czyli: czy da się to wszystko uruchomić na jednym urządzeniu? Czy jest jakiś NAS w rozsądnej cenie, który będzie w stanie jednocześnie rejestrować obraz z kamer (będą one pracować w trybie ciągłym) oraz świadczyć usługi NAS takie jak dostęp do plików czy transkodowanie wideo? Dostałem całkiem niezłą ofertę ze sklepu na TVS-473. Z opisu to urządzenie wygląda na takie z górnej półki dysponujące chyba całkiem sporą mocą obliczeniową. Czy dałoby się skonfigurować go z trzema dyskami: 2x HDD RAID1 oraz 1x HDD samotny tak aby na pojedynczym HDD zapisywały się dane z monitoringu, a na dyskach RAID znajdowałyby się wszystkie dokumenty, zdjęcia wideo itp? I czy poradzi sobie z jednoczenim nagrywaniem z kamer i np. transkodowaniem odtwarzanego filmu wideo? A może przesadzam z tą mocą obliczeniową i w cale do tych zadań nie jest jej aż tyle potrzebnej? Może TS-453Bmini nadałby się do tego celu równie dobrze?

Ewentualnie może jesteście w stanie polecić jakąś inną konfigurację urządzeń do wymienionych wyżej celów?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
 
Witam. Jestem posiadaczem modelu TVS-473 od początku roku. NAS ma właśnie identyczne zastosowanie w moim przypadku.
Po pierwsze jest magazynem prywatnych multimediów w trybie Raid 0 - tak dla bezpieczeństwa oraz systemem monitoringu. Mam podpięte 5 kamer. 2x 3 megapikseli, 1 PTZ 2 megapiksela i 2 szt. HD.
Nie jest to tani nas ale obsługuje wszystko czego potrzebujesz.
Są pewne minusy oprogramowania QVR Pro ale helpdesk qnap'a jest godny polecenia i współpracuje z klientami udostępniając nawet programy które jeszcze nie zostały zatwierdzone w wersji beta. Jeśli ma stać w salonie to przy zapakowanych 4 dyskach WD RED PRO jest dość głośny. Wrażenia z możliwości kinowych będą zaburzone.
Co do obsługi kamer to najlepiej aby kamera była na liście kompatybilnych a nie była tylko połączona za pomocą protokołu Onvif. Będziesz miał niemal pełne sterowanie kamerą. Jest też ciekawa funkcja a właściwie apka która robi synchronizację danych np ze smartphona na dysk nas. Świetna sprawa.
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. kamera onvif