Pomoc Prośba o pomoc w uruchomieniu TS-209 nowe dyski

andrew_77

Nowy użytkownik
Noobie
11 Kwiecień 2017
6
0
1
46
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam. W pracy próbuję uruchomić (jako rozwiązanie dodatkowe) używanego QNAP TS-209 Pro z dwoma sprawnymi dyskami 250 GB (jak zadziała będą większe). Urządzenie włącza się, miga diodami, daje sygnał dźwiękowy.
Daje się znaleźć programem QGet (ale jako "nieskonfigurowane). Przy próbie logowania przez przeglądarkę jest tylko komunikat jak na obrazku:
aimages83.fotosik.pl_499_097add865c26b3a5med.jpg

Znalazłem obrazy z firmware (TS-209_20141003-3.3.3.img) ale nie mam pojęcia jak to uruchomić. W mini linuxie pod Hiren's Boot nie daję rady tego przeklonować na dysk.
Być może pomocna byłaby płyta CD "first installation" od Qnapa - ale niestety jej nie posiadam do tego modelu. Obrazu na sieci też nie udało mi się znaleźć (jedyne co znalazłem to nieaktywny link).

Bardzo serdecznie proszę o wskazówki.

PS Prywatnie posiadam od niedawna QNAP TS-453A -sprzęt nieziemski... i stąd pomysł wykorzystania do planowanego zastosowania akurat QNAP'a :)

Wersja oprogramowania Firmware: x.x.x Build 20YYMMDD
Model serwera: QNAP TS-209 Pro
 
Kłaniam się nisko i dziękuję pięknie. Zadziałał QFinder z linku :)
Przyznam, że w trakcie poszukiwań trafiłem na niego, ale myślałem, że jedyną jego funkcją będzie znalezienie urządzenia w sieci itp (bez inicjalizacji) a ja adres znałem ... :)
Jeszcze raz dziękuję. Urządzenie działa. Zaraz dostanie większe dyski i jeszcze bardzo ale to bardzo się przyda jako urządzenie dodatkowe!

QNAP rządzi :)
Wszystko cacy - dysk działa. Przydaje się i to bardzo, ale...
Gdy miał testowe 2x250GB (sprawne - testowane na zewnątrz wcześniej) to dało się wejść w status dysków i sprawdzić ich SMART przez panel.
Obecnie są 2 dyski 1TB (sprawne -testowane na zewnątrz wcześniej) i przy próbie wejścia do właściwości dysków/SMART wywala do strony głównej. Z różnych kompów, z różnych przeglądarek. Nie jest to teraz specjalnie uciążliwe, ale za jakiś czas, warto by było sprawdzić ich stan. Firmware wgrany dokładnie ten sam co przy wcześniejszej konfiguracji i nowszy raczej nie wyjdzie, więc warto by było wyjaśnić dlaczego ta funkcja w tej wersji przestała działać na innych dyskach.
Jakieś sugestie?