Pomoc Problem po zaktualizowaniu systemu do 4.2.2

whitemax

Systems Admin...
Q's Expert
23 Kwiecień 2014
240
43
78
48
Praga, Warszawa, Poland
QNAP
TS-x70 Pro
Ethernet
10 GbE
Hej Ekipa,
po zaktualizowaniu do nowej wersji system dostał czkawki. Lokalnie chyba wszystko działa w miarę OK, ale zdalnie raz się mogę zalogować, raz nie. Czasem w ogóle mam:
Screenshot
albo niby się loguje i tak mu zostaje...
Screenshot
Czasem jak kilka razy odświeżę stronę to uda się zalogować. Ale wtedy aplikacje też wchodzą czasem, za trzecim razem.
U mnie w sieci nic się nie zmieniło. Serwer jest wystawiony teraz jako DMZ HOST, pingi mam OK. Z SSH też nie mogę się zalogować, niby się łączy ale w końcu się nie połączy. Internet i sieć wewnętrzna jest na tym samym interfejsie. Na drugim interfejsie siedzi virtualstation...
I teraz pytanie brzmi WTF :) Czy ktoś miał jakieś problemy po aktualizacji?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 build 20160901
Model serwera: QNAP TS-470
 
Restartowałem już kilka razy, i wgrałem jeszcze raz to oprogramowanie. Z Plexem też mam problem, raz może, raz nie może skontaktować się z serwerem. Jak loguję się z aplikacji serwerowej, to mam komunikat że serwer nie jest zalogowany w plexie. Za 2, 3 razem udaje mi się go zalogować, ale zaraz znowu traci sieć. Restartowałem już cały podsystem, łącznie z modemem, routerem i switchem. Wygląda to jak by tracił niektóre pakiety...
 
wg mnie coś jest nie tak po tej aktualizacji
mi też przestało działać i wygląda na to że qnap nie wącha się z upnp routera a wcześniej to działało.
Wymiana routera też nie pomogła.
wg forum to problem z routerem a nie qnapem :/
 
Zrobiłem już chyba wszystko co mogłem, powyłączałem, powłączałem z powrotem i sytuacja ciągle jest bez zmian. Pakiety lecą i nagle jak by były blokowane na chwilę i znowu lecą. Tak więc wszystkie aplikacje zdalnie działają, albo nie, zależnie do chwili... Totalnie ChGW. Nie wiem o co chodzi, poddaję się :-(
Jeszcze może zrobię backup i wgram starszą wersję, która działała. Stare indiańskie przysłowie brzmi - Jak działa, to lepiej nie aktualizować ;-) ))))
 
Ale DMZ to przekierowanie całego ruchu i cały czas działało. QNAP coś zmaścił.
Mój router też ma jakieś odpały, bo jak chcę dopisać kolejny port do przekierowania, to mi wywala komunikat, że to adres nie z tej podsieci. Ale tak miał od początku. Nie było zmartwienia bo działał UPnP. Przestał po aktualizacji do 4.1. Teraz po 4.2 już w ogóle G działa. Więc jak widać QNAP jest mistrzem psucia dobrego linuxa ;-)
Napisałem do helpdesku, bo kupiłem sobie certyfikat SSL, ale nie mogę go zainstalować :) ))) Oczywiście od kilku dni echo. Zobaczymy czy w ogóle się odezwą ;-)
Prawdopodobnie przyczyną mulenia i problemami sieci był OpenVPN. Wyłączyłem drania, włączyłem i praktycznie wszystko działa. Problem próbował pomóc rozwiązać helpdesk. Ogólnie facet się nie spisał jak dla mnie.

Tutaj prośba, nadal nie działa mi UPnP, a na sto procent działało z wersją 3.x.x.
Jeśli ktoś też ma taki sam problem, prośba o zgłoszenie tego w helpdesku, bo twierdzą że nikt oprócz mnie nie ma z tym kłopotów i po sprawie... ;-)