Pomoc Problem przy wymianie dysku na TS-228A

qlex

Nowy użytkownik
Noobie
4 Luty 2022
4
0
1
44
Poznań
QNAP
TS-x28
Ethernet
1 GbE
Witajcie,
kilka dni temu pojawiła się informacja, że dysk nr 2 ma problem (nieprawidłowe sektory Current Pending Sector i 198 UNcorrectable Sector Count). Zamówiłem więc nowy dysk, żeby go wymienić.
Kiedy się chciałem za to dziś zabrać, zobaczyłem, że dysk nr 1 ma też problem (pojawił się komunikat "dysk twardy nie istnieje") - mimo że wcześniej "świecił" poprawnie. Nigdy wcześniej takiego objawu nie widziałem.
1643998686024.png


Ponieważ TS-228A nie ma hot-swapping, wyłączyłem go, otworzyłem i wymieniłem dysk nr 1 na nowy (kupiłem dysk 4TB Seagate Ironwolf) i ponownie uruchomiłem Qnap.

Niestety, nadal widać info, że dysk twardy nie istnieje dla slotu nr 1.

1643998632352.png


Mam najnowszy OS.
Co byście proponowali w tej sytuacji ?

Pozdrawiam,
Qlex
 
Qnap startował na nowo, bo przecież inaczej nowego dysku nie mogłem włożyć.
Nadal slot pierwszy mówi, że dysk twardy nie istnieje, natomiast diody dysku migają, a wcześniej dioda nr 1 migała na czerwono..

Natomiast dysku 2 (z bad sectorami) nie chciałem od razu też wymieniać, bo liczyłem, że najpierw włożę dysk 1 (skoro nie istnieje), RAID1 "przegra z dysku 2 na nowy dysk 1 i dopiero wtedy włożę dysk 2.

Czy takie objaw może wskazywać na problem z kontrolerem, czy jeszcze coś innego ?
 
Czy ktoś ma jakiś pomysł? Skoro włożyłem nowy dysk a nadal system mówi „dysk twardy nie istnieje” to czy inny element w serwerze nas uległ awarii? Qnap mi odpisal ale narazie tylko zapytali ile dysków jest obecnie umieszczonych w nas…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Udało mi się zorganizować Ts-231p. Czy coś by dało gdybym dyski przełożył z ts-288a te dyski czy nie? Oba są w raid1.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. bad sector
  2. current pending sector