[PROBLEM] RUN --- nietypowe niepobieranie DL station i QGet

JDavid

Passing Basics
Beginner
12 Styczeń 2009
15
0
1
Od jakiegoś mam problem z pobieraniem plików (torrent). Zwykle używam QGeta. Problem polega na tym, że gdy dodam torrenta to mój NAS TS-101 nie pobiera go. Wyświetla się, że wszystko jest OK, ale nie pobiera informacji z serwera, a Dump Diagnostic Information przedstawia, że nie ma błędu. Pojawia się tylko:
MójTorrent.torrent RUN --- --- ---
i przy każdej kolumnie ---

Zaczyna pobierać, ale dopiero gdy zrobię restart NASa. Wtedy łapie seedów itp. Ale gdy dodam kolejnego torrenta jest taki sam problem jak poprzednio same kreski i status RUN. Znowu muszę zrobić reset NASa i wtedy też zaczyna pobierać.

Dodam do tego, że ogólnie transfer jest dużo niższy niż kiedyś miałem. Gdy zapodam sobie uTorrenta na swoim lapku to mam 10 razy więcej seedów i transfer podobnie. Nic specjalnie nie zmieniałem w konfiguracji. Z tego co pamiętam dodałem jedynie drugi dysk by wykorzystać Q-RAID, ale nie sądzę by to było przyczyną. Niski transfer mnie trochę dziwi, bo ustawiłem otworzyłem też porty torrentowe na swoim routerze dla NASa. MlDonkey też spoczywa sobie i nic nie ściąga, choć jest włączony. Wszystko zawsze działało jak należy.

Proszę o pomoc, ponieważ głównie do tego używam mojego NASa.
 

Załączniki

  • QGet---.png
    QGet---.png
    14 KB · Wyświetleń: 1 051
  • Qget2.png
    Qget2.png
    18 KB · Wyświetleń: 1 047
Witam.
Mam podobny problem na swojej 209'ce. Ciekawostką jest to, że problem zaczął się w momencie instalacji na kompie Windowsów 7 Proffesional. Kiedy miałem zainstalowaną Vistę Ultimate problemu nie było. Raczej zmiana windowsów nie miała znaczenia, ale tak po prostu zaobserwowałem problem. Dodam jeszcze, że kiedy zainstalowałem bittorrenta na kompie i zaczyna się na nim pobieranie (na PC), automatycznie w Qget zaczyna się pobieranie plików. Zatem problem ustawienia routera odpada. Zresztą wcześniej na tych samych ustawieniach działało bez zarzutu.

Czy ktoś może wie co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? U mnie restart serwera nic nie daje.
 
U mnie udało się odpalić QGet'a. Co zrobiłem?

Wpisałem w ustawieniach serwera w zakładce "Administracja systemu/Sieć/Serwer DNS" adresy serwerów DNS mojego providera. Po tym zabiegu QGET zaczął znowu ściągać dane.

Pozdrawiam,
 
U mnie nic. Nie pomogło usunięcie ustawień do DHCP i wyzerowanie adresów DNSów. Przywróciłem ustawione DNSy i dalej problem ten sam. W dodatku ostatnio mi się nawet zawiesił download. Nie zmieniał się zapis od 12h, aż zrobiłem reset. Zastanawiam się co zrobić pomocy
 
Może zatem jakieś bardziej mądre głowy pomogą Ci z problemem. Przyznam, że po wpisaniu DNS'ów mojego ISP, przez dwa dni. walczylem z zawieszającym sie routerem. Pomogło odpiecie na prawie godzinę routera i podpięcie go z powrotem po dodatkowo całkowitym resecie i ustawieniu wszystkiego od zera. Teraz jednak dziala OK i Qget ciagnie dane z torrentow bez problemu.

A adresy serwerów DNS to podajesz jakie? Swojego providera czy ustawienia serwerów swojej sieci LAN? Bo to muszą być adresy zewnętrznego serwera. Pytanie tylko, przez jakiego ISP się łączysz? U mnie router automatycznie ciągnie adresy z "kablówki" I takie adresy wpisałem w ustawieniach serwera.
 
Wprowadzam dane swojego providera z kablówki, które mam przez DHCP. Ściągam sobie na nich na lapku 250 KB/s torrenty a QGet się dławi i te problemy z ich wrzucaniem do niego. Wcześniej przez niecały rok korzystałem z NASa i nie było problemów, zmieniłem dysk też pochodził z 2 miesiące jak trzeba i teraz problemy ;(
 
Qnap-y to nie sa dedykowane serwery P2P! :p
aczkolwiek przydaloby sie gdzies pozadnie opisac ustawienia Stacji pobierania oraz ML donkey-a.
Np. z iloma serwerami sie laczyc, jakie porty i ile ich zostawic otwarte... i masa innych zwlaszcza za ML ma o wiele wiecej mozliwosci konfiguracji od zwyklego Mule!
 
Ja mam taki problem ze wogole torrentow mi nie ciagnie :( Ani przez rTorrenta ani Qget'a oraz przez stacje pobierania w Qnap;ie :( Posiadam model TS-109 II PRO z softem 3.2.0
Porty mam przekierowane w routerze itd. A jak tylko wczytam plik torrent to wogole zadnej reakcji nie ma (nic nie pobiera) Wie moze ktos co to moze byc grane?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. mule