[PROBLEM] Właściciel folderu Proszę o Pomoc

technitel

Nowy użytkownik
Noobie
29 Czerwiec 2010
6
0
1
Witam,

Drodzy koledzy mam nadzieję że mój post jest w dobrym miejscu. Otóż mam pewien problem z QNAPem 410. Chcę stworzyć Folder/Udział sieciowy o nazwie "FOLDERY PRACOWNIKÓW" dostęp ogólny. Do tej pory sobie poradziłem :p I teraz moje pytanie jak stworzyć w tym udziale sieciowym foldery do których ma dostęp tylko ten jeden pracownik (ewentualnie admin) mam 40 pracowników i chcę stworzyć 40 prywatnych folderów. Próbowałem w WEB FILE MANAGER aczkolwiek można tam tylko wyróżnić podział na OWNER (osoba logująca i tu już lipa bo loguje się jako admin) GROUP (I też lipa bo jest domyślnie podpina się "dostęp ogólny" czyli dziedziczy z FOLDERU PRACOWNIKÓW.

Proszę o jakieś rady dopiero rozpoczynam pracę na serwerach NAS i potrzebuje wsparcia <tancze>
 
Dodając nowego użytkownika, dajesz folder własny i ścieżka do podkatalogu
w uprawnieniach dostępu do katalogu tylko on i admin, reszta zablokowany dostęp


pzdr.
 
Hmm jednak coś mi nie cyka robię to tak wydaje mi się że wg instrukcji. Tworzę nowego usera na wybieram grupę everyone. Kolejny krok to "Personalny udział sieciowy" Wybieram opcje "TAK" "utwórz prywatny udział sieciowy" "nazwa folderu "poczta" "Określam ścieżkę ręcznie czyli folder "Foldery Osobiste/nazwisko pracownika" Kolejny krok to udziały sieciowe wybieram żeby mił dostęp do "Foldery osobiste" oraz "Skany" Daje OK. Przechodzę do Udziały Sieciowe" nadaje uprawnienia do udziału "poczta" tak jak mówiłeś tyko admin oraz dany pracownik. W rezultacie otrzymuje folder poczta na głównym dysku a nie jak deklarowałem w "Foldery Osobiste/nazwisko pracownika" Ale większy problem jest z tym że nie mogę się dostać tam ani z poziomu admina po wpisaniu administracyjnych danych ani przez usera który miał dostęp do tego. Mam nadzieje że w miarę jasno opisałem swoje poczynania

Proszę o dalsze Rady <spoko>
 
Już się naprawiły uprawnienia tia coś maszyna głupieje. Ale proszę nadal o radę w kwestii żeby te foldery nowo potworzone były w udziale sieciowym "Foldery Osobiste" do którego mają dostęp wszyscy i tam są prywatne foldery pracowników które mają mieć dostęp ograniczony przez adm i jego.

HELP :p
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. właściciel folderu