Pomoc Problem z aktualizacją oprogramowania TS419 u II

chrobi32

Nowy użytkownik
Noobie
28 Czerwiec 2018
6
0
1
48
QNAP
TS-409U
Ethernet
100 Mbps
Witam
Nabyłem TS419u z jest w nim soft 4.0.1. Od kilku dni próbuję w nim zaktualizować oprogramowanie do wersji najnowszej jednak aktualizacja qfinderem kończy się na 20 procentach, z przeglądarki też nie idzie. Próbowałem zrobić przywracanie oprogramowani wg instrukcji How-To - Przywracanie oprogramowania - Firmware Recovery jednak bez powodzenia. Nie jestem pewien czy udało mi się to moje cholerstwo w tryb flashowania wprowadzić- mianowicie wszystko idzie ok NAS wydaje sygnały jak w instrukcji jednak lampka statusu świeci ciągłym światłem tylko kilka sekund poczym zaczyna migać i lipa. Jak sprawdzam "ifconfig" czy liczba przesyłanych pakietów TX na porcie eth0 rośnie bądź nie to nic się nie zmienia. Bardzo proszę o pomoc jak to wprowadzić w ten tryb co robię źle. Czy może w tym TS419U tak ma migać ta dioda czerwona, ale pewnie nie.
 
Dziękuję za zainteresowanie tak on działa normalnie dyski ok. Generalnie chcę ta aktualizacje zrobić bo mapowanie coś w kratkę tam działało po FTP działa ok a jak zamapuję to nie mogę się do niego dostać z win 10. Nie mogłem też żadnej paczki doinstalować, więc pomyślałem o tej aktualizacji. Na flashowanie dyski wysunąłem tą dioda mnie martwi
 
Czyli wszystko to samo co w tej instrukcji tyle że z dyskami. Jutro spróbuję. Chyba że jest jakiś inny sposób? Nie chcę go uceglić.
Witam
Kolejna godzina walki i nic. Z dyskami zachowuje się podobnie. Czy jest jakiś inny sopsób aby go zaorać. Pomocy
 
Pewnie nie pójdzie. Ale jak ja robię boot z pendriva i daje mu obraz flash reburn to on nie robi upgrade do 4.3.3 chyba tylko to jest raczej coś fabrycznego, podobnie pewnie jest z plikiem recovery. Wg moich obserwacji problemem jest to że on chyba nie idzie w tryb flash( nie wiem jak powinna się zachowywać ta lampka statusu zamiast świecić ciągle ta miga). Mozę przez putty jakoś to da sie pobrać. Z tego co zrozumiałem to powinienem pobrać najnowszy soft 4.4.3 dla tego pudła i jakoś go tam podać ale jak. Z linuxem na bakier:))Może kolega krok po kroku podpowie jak wie:))
Może on by łyknął coś pośredniego np 4.0.2 na początek tylko skąd pobierać stare obrazy?
 
Dziękuję bardzo za pomoc już sobie poradziłem. Gdybym wiedział że to takie proste, a ja... DZIĘKI zamykam temat
Dziękuję bardzo za pomoc już sobie poradziłem. Gdybym wiedział że to takie proste, a ja... DZIĘKI zamykam temat
Sorki jakiś błąd mi wyskoczył przez to dwa posty
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. TS419