Pomoc Problem z backup po aktualizacji do 4.2.3

kzs212

Nowy użytkownik
Noobie
24 Luty 2017
6
1
3
35
QNAP
Ethernet
10 Mbps
Witam,

mam same problem po aktualizacji oprogramowania do wersji 4.2.3 Build 20170213. Od pół roku QNAP mnie atakował przy uruchamianiu, że są nowe aktualizacje. Niedawno się skusiłem i....same problemy.
Problem nr 1. Przestała działać aplikacja "backup versioning"(v1.0.0427) z której korzystałem, żeby robić codziennie backup i mieć możliwość powrotu do dowolnego dnia w przeszłości. A teraz...umarło. Czy da radę uruchomić jakoś tę aplikację? A może jest jakaś nowa inna/ciekawa/dobra?
Problem nr 2. Na 4 komputerach mam dostęp sieciowy do plików (głównie word, excel) i na nich non stop pracujemy. Po aktualizacji pojawił się problem podczas otwierania plików. Wyświelta sie komunikat "widok chroniony". Oczywiście dało się to obejść w ustawieniach office'a. Jednak mnie nurtuje czemu po aktualizacji na qnapie takie problemy się pojawiły.
Problem nr 3. Nie wyświetlają się aplikacje dostępne w "app center". Te co mam zainstalowane to są, ale jak chce wejść w "wybierz wszystkie" to nic nie wyświetla.

Macie jakieś rozwiązania. Nie ukrywam, że bardzo zirytowała mnie ta aktualizacja.

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.




Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.3 Build 20170213
Model serwera: QNAP TS-212P
 
był wcześniej 4.2.0 (najprawdopodobniej) bo aktualizowałem go na początku 2016 r.
Wydawało mi się, że skoro proponują aktualizację do nowszej wersji systemu to aplikacje będą normalnie działać, że ewentualnie powiększy się o dodatkowe opcje (tym bardziej, że to nie jest wersja beta).

WAŻNE. Odpalam teraz AppCenter i wszystko się pojawiło. Jakaś magia zadziałała ;)
 
Zapomniałem napisać. Działa wszystko tak jak przed aktualizacją. Kilka dni po aktualizacji samo się naprawiło;p
Temat do zamknięcia :)
ale widzisz Backup Versioning w APPCENTER ? Bo ja nie widziałem, ale się pojawiło i zadziałało samo. Także trudno mi powiedzieć co może być u Ciebie. A dawno zrobiłeś aktualizację?