Pomoc Problem z "basic authentication" po aktualizacji do QTS 4.3.3.0154

Radosław Klocek

Nowy użytkownik
Noobie
19 Październik 2013
7
0
1
QNAP
TS-x19P II
Ethernet
1 GbE
  • ·
  • TS-x19P II
  • ·
  • 1 GbE
  • ·
  • 4.3.3.0188 Build 20170516
Witajcie

Po aktualizacji do QTS 4.3.3.0154 wszystkie aplikacje webowe bazujące na "basic authentication" przestały działać.
Okazało się, że z konfiguracji Apache'a (plik „apache-default-modules.conf”) zniknął moduł authz_groupfile_module (wpis: „LoadModule authz_groupfile_module modules/mod_authz_groupfile.so”). Pomaga "ręczne" dopisanie ale po restarcie oczywiście wszystkie ustawienia się resetują.

Support QNAP'a okazał się w tej kwestii totalnie bezużyteczny i niekompetentny.

Ma może ktoś wiedzę, dlaczego to wyłączyli i jak można to przywrócić "na stałe"?



Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0188 Build 20170516
Model serwera: QNAP TS-219P II
 
  • ·
  • TS-x19P II
  • ·
  • 1 GbE
  • ·
  • 4.3.3.0188 Build 20170516
Dzięki za wskazówki. Zrobiłem swój pakiet autorun. Niestety polecenie /etc/init.d/Qthttpd.sh restart powoduje przywrócenie oryginalnego pliku /etc/config/apache/extra/apache-default-modules.conf. Wygląda na to, że dzieje się tak po ostatniej aktualizacji firmware'u.
Pytanie pozostaje otwarte:
Jak na stałe włączyć moduł authz_groupfile_module?
 
  • ·
  • TS-x19P II
  • ·
  • 1 GbE
  • ·
  • 4.3.3.0188 Build 20170516
Reload zadziałał ale w ostatniej aktualizacji musieli coś jeszcze wyłączyć, bo nadal mam w logach błąd:
Kod:
Invalid command 'AuthGroupFile', perhaps misspelled or defined by a module not included in the server configuration.

Problem nadal jest nierozwiązany. Brakuje mi już pomysłów...
 
  • ·
  • TS-x19P II
  • ·
  • 1 GbE
  • ·
  • 4.3.3.0188 Build 20170516
Wygląda, że apachectl -k restart zadziałało.
Reasumując, stworzyłem pakiet autorun, który:
1. Dodaje linię LoadModule authz_groupfile_module modules/mod_authz_groupfile.so na koniec pliku /etc/config/apache/extra/apache-default-modules.conf
2. Restartuje Apacha poleceniem /usr/local/apache/bin/apachectl -k restart

Dzięki za pomoc.

Eeeeh, od tego zacząłem...