Problem z dźwiękiem AC3

Dyskusja w 'Network Media Player (NMP)' rozpoczęta przez użytkownika Perfectus, 14 Luty 2010.

Ładowanie...
 1. Perfectus
  Offline

  Perfectus Nowy użytkownik Noobie

  Dołączył:
  12 Wrzesień 2009
  Wiadomości:
  2
  Miejscowość:
  Kraków
  Local Time:
  22:49
  Oceny:
  +0 / 0 / -0
  Followers:
  0
  Witam

  Posiadam odtwarzacz NMP-1000 podłączony kablem HDMI do telewizora oraz kablem optycznym do wzmacniacza. Podczas odtwarzania plików avi z dźwiękiem stereofonicznym bez względu na ustawienie wyjścia dźwięku (analogowe, SPDIF, HDMI) wzmacniacz otrzymuje sygnał PCM [48kHz] i na telewizorze jest dźwięk.
  Problem zaczyna się gdy odtwarzam pliki avi z dźwiękiem AC3 lub filmy w formacie DVD. Jeżeli ustawię wyjście dźwięku analogowe lub HDMI to wzmacniacz otrzymuje sygnał PCM [48kHz] i na telewizorze jest dźwięk (nie potrafię określić jaki ponieważ telewizor nie podaje takiej informacji). Jeżeli ustawię wyjście dźwięku na SPDIF to na wzmacniaczu otrzymuję dźwięk AC3, natomiast na telewizorze jest cisza.
  Jest to o tyle uciążliwe, że podczas dnia lubię sobie oglądnąć film na kinie domowym z dźwiękiem AC3, natomiast wieczorami gdy nie można poszaleć ze względu na małe dziecko wystarczy mi dźwięk z telewizora. I wtedy muszę ciągle zmieniać w konfiguracji gdzie ma być podawany dźwięk. Ja sobie z tym radzę, ale żona nie bardzo i już zaczyna mnie podejrzewać, że robię to celowo, żeby jej zrobić na złość.
  W związku z tym moje pytanie czy da się tak skonfigurować odtwarzacz żeby na kablu optycznym był przesyłany dźwięk AC3 i równocześnie na kablu HDMI nie panowała cisza? Podobnie mam podłączony i skonfigurowany odtwarzacz Blu-ray i tutaj nie mam żadnych problemów.
   
 2. Silas Mariusz
  Online

  Silas Mariusz SysOp Administrator

  Dołączył:
  5 Kwiecień 2008
  Wiadomości:
  6 017
  Miejscowość:
  Nowy Sącz
  Local Time:
  22:49
  Oceny:
  +1 338 / 30 / -5
  Followers:
  22
  QNAP:
  TVS-x71
  Ethernet:
  1 GbE
  TVS-x71 1 GbE
  Niestety w zadnym z urzadzen nie spotkalem sie z mozliwoscia puszczenia dzwieku na HDMI jak i SPDI/F jednoczesnie. Wiec raczej z tym nic nie zrobisz. Sprawdz jaki masz wzmacniacz. Wiekszosc z amplitunerow posiada funkcje tj. CinemaFilter, NightMode, ... moze akurat masz jakas funkcje ktora mozesz wlaczyc w nocy.
   

Poleć tę stronę