Pomoc Problem z DLNA.

*ARCZI*

Systems Admin...
Q's Expert
27 Listopad 2018
204
5
18
38
Bełchatów
QNAP
TS-x51+
Ethernet
null
Witam,

Drodzy koledzy jestem nowym posiadaczem Qnap TS-251+ i mam dwa problemy, które ciężko mi samemu rozwiązać.

1. Do mojego Qnapa podłączyłem dysk zewnetrzny pod usb 3.0 na którym znajduje się partycja NTFS z filmami, zdjeciami i muzyką. Chciałbym zapytać Was czy jest jakaś możliwość aby udostępnić ten dysk, ewentualnie foldery na serwerze DLNA. Chciałbym udostępniać filmy telewizorowi nie przenosząc ich z dysku zewnetrznego na dysk w QNAPIE. Wchodząc w bibliotekę multimediów w DLNA, nie ma możliwości wyboru folderów z tego dysku. Mozna tam wybrać foldery tylko z dysku zainstalowanego w QNAP.

2. Czy istnieje jakiś klient BT na QNAP, którym mógłbym zarządzać z poziomu telefonu na androidzie ??. Kiedyś używałem transmission na routerze z tomato, które było fajnym rozwiazaniem. W telefonie dodawałem link torrent, a po powrocie do domu miałem już film na dysku, który
odtwarzałem na tv za pomocą serwrs dlna.
 
Witam,

Drodzy koledzy jestem posoadaczem Qnap TS-251+ i mam dwa problemy, które ciężko mi samemu rozwiązać.

1. Do mojego Qnapa podłączyłem dysk zewnetrzny pod usb 3.0 na którym znajduje się partycja NTFS z filmami, zdjeciami i muzyką. Chcialbym zapytać Was czy jest jakaś możliwość aby udostępnić ten dysk, ewentualnie foldery na serwerze DLNA. Chciałbym udostępniać filmy telewizorowi nie przenosząc ich z dysku zewnetrznego na dysk w QNAPIE. Wchodząc w bibliotekę multimediów w DLNA nie ma możliwości wyboru folderów z tego dysku. Mozna tam wybrać foldery tylko z dysku zainstalowanego w QNAP.

2. Czy istnieje jakiś klient BT na QNAP, ktorym moglbym zarządzać z poziomu telefonu na androidzie ??. Kiedyś używałem transmission na routerze z tomato, które bylo fajnym rozwiazaniem. W telefonie dodawałem link torrent, a po powrocie do domu miałem już film na dysku, który
odtwarzałem na tv za pomocą serwrs dlna.

1. Wbudowane DLNA tego nie wspiera. Polecane do tego jest Twonky Server, ale jest to platna aplikacja.(ale ma dni 30 triala)
Jak wroce do domu to zobacze czy da sie dodac dysk zew, do Plexa, i z niego udostepnic DLNA.
(swoja droga, zainteresuj sie plexem, moze ci sie spodoba :p)
 
Oryginalnie miałem 4.2.2 , dziś zainstalowałem najnowszą wersję qts i wydaje mi się, że system działa szybciej i płynniej. Ale czytalem, że transmission nie działa na nowych wersjach qts :(.
A Czy nie idzie tego jakoś obskoczyć z tą licencją ?. Trzeba koniecznie ją kupić ?.
 
W Plex można dodać zewnętrzne źródło:
upload_2018-11-28_10-50-0.png


Dodajesz to jako filmy a następnie w ustawieniach Plex właczasz DLNA:
upload_2018-11-28_10-50-41.png


W Emby pewnie można zrobić podobnie.
 
Już kupiłem , dziwi mnie to że podczas ogladania z serwera wyrzuca mi komunikat ze odłączono od dlna i Twonky znika.
Dziwne bo wtedy zawiesza mi się router i nie mam internetu. Logując sie z telefonu z transmisji danych do routera po zewnętrznym IP router nie odpowiada. Po restarcie routera wszystko powraca do normy , az do czasu uruchomienia znow filmu.
 

Mogą Cię zainteresować

I
Odpowiedzi
6
Wyświetleń
{liczba}K
I

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. dysk zewnętrzny dlna