Pomoc Problem z dodaniem Qnap do domeny

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

showpl

Nowy użytkownik
Noobie
9 Maj 2017
4
0
1
27
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Witam. W firmie zakupiliśmy kilka serwerów QNAP. Wstępnie je skonfigurowaliśmy i wysłaliśmy do oddziałów. Po dotarciu do oddziałów dodawaliśmy serwer QNAP do domeny i ustawialiśmy odpowiednim użytkownikom mapowanie dysku za pomocą polityk. Do tej pory nie było żadnych problemów. Serwery bez problemu podpinały się do domeny. Pozostało nam ostatnie urządzenie do skonfigurowania. Po zalogowaniu do panelu administratora serwer został zaktualizowany do wersji 4.3.3.0154 Build 20170413 (Jako jedyny ze wszystkich. Pozostałe pracują na wersji 4.2.4 Build 20170313). Po tej operacji chciałem dokończyć aktualizacje ale po przejściu do zakładki w której jest opcja ręcznego dodania do domeny okazało się że jest ona zablokowana. Z trzech opcji dostępna jest ostatnia czyli Edytor ustawienia Redundantnego kontrolera domeny.
as6.ifotos.pl_img_Beztytulu_aaqhrwx.png

W logach pojawia się błąd:
Kod:
[Domain Services] Failed to enable the domain controller - For enabling domain controller, minimum 2GB of RAM is required.

Próbowałem przywrócić backup który wykonałem zaraz po wstępnej konfiguracji ale to nie naprawiło problemu.
Co może być przyczyną takiej sytuacji i jak doprowadzić do tego abym mógł dodać serwer do domeny za pomocą ręcznej konfiguracji ?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0154 Build 20170413
Model serwera: QNAP TS-251[/quote]
 
Pozostało nam ostatnie urządzenie do skonfigurowania. Po zalogowaniu do panelu administratora serwer został zaktualizowany do wersji 4.3.3.0154 Build 20170413 (Jako jedyny ze wszystkich. Pozostałe pracują na wersji 4.2.4 Build 20170313).

Ale pozostałe urządzenia również mają 1GB Ram i bez problemu pozwoliły się dodać do domeny.

widzisz różnicę ?

skoro to nowy QNAP to zrób downgrade firmware'u
albo dodaj RAMu.
 
Okej. A żeby zrobić downgrade firmware'u muszę po prostu pobrać odpowiednią wersje ze strony i wgrać ją do urządzenia poprzez wskazanie pliku w zakładce Aktualizacja oprogramowania systemowego ?
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. brak active directory na qnap