Pomoc Problem z domeną Qnap TS 210

sproket

Passing Basics
Beginner
28 Czerwiec 2017
11
1
3
44
QNAP
TS-210
Ethernet
100 Mbps
Witam bardzo serdecznie,

Pierwszy mój Nas to WD, niestety poddałem się przy konfiguracji tego urządzenia, a i pomoc środowiska związanego z WD żadna, więc kolejny zakupiony produkt to Qnap
Cel zakupu NASa to własna strona internetowa (coś więcej niż wizytówka internetowa) oraz FTP tak, aby można było przesłać pliki, materiały na serwer (wysyłanie płyt oraz dysków jest uciążliwe i nie praktyczne)
Przeczytałem całą masę informacji na temat konfiguracji Q napa i dotarłem do punktu, w którym się kręcę.
Mianowicie po konfigurowane porty oraz router, po instalowane wszystko co powinno być, ustanowione DNS-y, niestety jestem w tym samym miejscu i nie mam jak się ruszyć dalej,
Do sedna
Mogę zobaczyć treść domeny, tylko po wpisaniu "wewnętrzne IP/wordpress" natomiast po wpisaniu
"zewnętrzne IP:nr portu" lub "www.nazwadomeny.pl" ukazuje się tylko strona aplikacji webowej Qnapa, a nie ta moja treść domeny z wordpress'a dlatego też proszę o pomoc.
Strona aplikacji webowej Qnap to "Web Server Setup Guide" na której to, jest pokazana krok po kroku konfiguracja mapowania (wykonana przeze mnie- (Qweb oraz pliki wordpressa widoczne w sieci Windowsa) oraz
FTP Uploud " pliki ftp czyli "ftp:// IP wewnętrzne Qnapa " także są widoczne w przegladarce internetowej po wpisaniu hasła".

Nadmienię, iż nie mogę utworzyć żadnego virtual hosta w panelu aplikacji Web Qnapa, a coś zdaję mi się, że może to mieć znaczenie, dla wyświetlania treści domeny którą przygotowałem i mogę edytować jednak nie widać jej w prawidłowy sposób.

Dzięki za każdy pomysł i okazaną pomoc.
 
pigers dzięki za szybką reakcję,

w moim Qnapie port WWW to port 80, natomiast port QTS to port 8080, rozumiem że mam zmienić port QTS na dowolny inny niż 8080?
po wpisaniu "zewnętrzneIP:8080" w przeglądarce pokazuje się u mnie panel administracyjny Qnapa

pozdrawiam Cię
 
Cześć pigers

WWW jest na 80 cały czas
Qnap QTS nie zezwala (ukazuje się czerwony wykrzyknik i nie można tego zmienić) na zmianę na port 8081, ponieważ 8081 jest przypisany do innej usługi, nawet pomimo zmiany portu tej innej usługi z 8081 na 8082.
Wcześniej była próba portu QTS 8083 zamiast 8080 i była dokładnie taka sama sytuacja jak napisana w pierwszym moim poście.
Więc czy aby na pewno chodzi o zmianę portu? Zmiana portu daję taką samą sytuację z wyświetlaniem domeny.
pozdrawiam
 
tak tak zrobione, próbowałem także z platformą Joomla, to samo zastanawiające jest to niestety.
Czytałem także fora anglojęzyczne, niestety nawet po wykorzystaniu rad, jestem w tym samym miejscu
Podmieniałem treści w pliku wp_options w bazie danych, oraz inne cuda, ale nic to nie dało, dlatego napisałem po pomoc tutaj.
Qnapa można adminić (dostać się do niego z zewnątrz, po IP zew. oraz wew.) na kilka sposobów, ale zastanawiające dlaczego nie mogę dodać virtualhosta?
To jest ta wyświetlana strona "domena", po IP, po nazwie jest to samo.
Może to zdjęcie coś da?
STRONA WYSWIETLANA.png
 
cześć

ale co ma wspólnego index.html z wordpress i jego index.php?
Rozumiem że pisząc "folder główny WWW" to chodzi Ci o katalog Qweb w którym jest taki folder index.php w podkatalogu wordpress
pigers
czy w katalogu Qweb musi być tylko jeden plik ten "index.cośtam" czy mogą być inne podkatalogi np Joomla i inne (czy kilka podkatalogów w Qweb ma znaczenie dla wyświetlania treści domeny)?
 
Zrobiłem taki test :

1. Właczyłem serwer WWW QNAPa
2. Do folderu Web QNAPa dodałem plik index.html (tak nadpisałem .. kopie tez zrobiłem) w prostą treścią.

upload_2017-7-9_16-37-33.png

upload_2017-7-9_16-36-9.png


upload_2017-7-9_16-36-25.png



3. wpisując w przeglądarkę adres QNAPa dostaję :

upload_2017-7-9_16-37-14.png


Czyli serwer WWW QNAPa działa poprawnie.

czy mogą być inne podkatalogi np Joomla i inne
Tak, możesz mieć tam katalog "moje fajne cycki" w niczym to nie przeszkadza.

(czy kilka podkatalogów w Qweb ma znaczenie dla wyświetlania treści domeny)
Nie.

Jest jedno ale - to jest "bazowa" konfiguracja serwera WWW (Apache'a).

Jeśli masz folder Joomla w folderze Web, to żeby dostać sie do jego zawartości, musisz wpisać adres http://QNAP/Joomla - wtedy pokaże Ci się zawartość tego katalogu.

Jeśli chcesz mieć zawartość folderu Joomla jako "główną" treść twojego serwera WWW to musisz jakoś sprawić żeby serwer WWW uważał ten folder za "główny"
Wybierz jedną z opcji:
  • przenieść zawartość folderu Joomla do folderu Web
  • zrobić plik index.html który przekieruje pernamentnie do folderu Joomla
  • uruchomić VHOST z folderem Joomla jako głównym
  • zrobić rewrite w .httaccess (nie polecam, wolne)
Co do portów :
upload_2017-7-9_16-46-2.png


upload_2017-7-9_16-46-25.png

zmęczyłem się tym
ide po piwo :)
 
prv jest dostępny tylko dla kadry

pisz na forum
to pewnie nr tel też dla kadry no trudno
to jak przesłać ulubiony napój?
Niestety zrobiłem mały krok, dzięki pigers, wskazałeś kierunek w którym trzeba działać
w kolejności zrobiłem tak jak wskazałeś, jednak nie jestem w stanie wyjść ponad to co napisałem na początku.

mogę "wyedytować" (nadpisać) inną treść (oczywiście nie całą) tego pliku index.php lub .access lub index.html i rzeczywiście zobaczę te zmiany na stronie web Qnqpa, niestety
zmieniałem na różne "directy" "redirecty" wpisywałem rózne komendy i nic, jak nie " too many redirects occurred" to coś innego,
mam pytanie czy zamiast wartości w nawiasie {HTTP_HOST} tak jak na poniższym przykładzie coś mam zmienić i nadpisać moje WAN IP czy może po prostu "localhost" ??
bo rozumiem iż zamiast "www.nazwadomeny.pl" wpisuję swoja nazwę domeny?

RewriteEngine On

RewriteBase /

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.nazwadomeny.pl$

RewriteRule ^(.*) http://nazwadomeny.pl/$1 [QSA,L,R=301]

w poprzednim poście pigers napisałeś aby wybrać jedną z opcji, ale niestety żadna z nich jakoś nie chce działać,

1 opcja przenosiłem wszystkie pliki wordpressa z katalogu "wordpress" do katalogu "Qweb" ale to nie daje "wyświetlania zawartości strony" z tego katalogu wordpress ( to znaczy daje ale tylko po zastosowaniu mojastrona.pl/wordpress lub IP WAN/wordpress lub IP LAN/wordpress co oczywiście nie jest do użycia

2 opcja jak najbardzie jestem zainteresowany ale wszystko co wpisywałem nie przynosiło oczekiwanego rezultatu. W tym samym czasie utworzyłem plik word ze wszystkimi komendami. (jest tego troche)

3 opcja nie da rady utworzyć VHOST na tym modelu Qnapa nie wiem dlaczego, starałem się ale zawsze zwraca jakiś błąd.

4 opcja też chyba nie, ponieważ chyba za wczesnie na wpisywanie "rewrite do pozycjonowania tejże strony" kiedy jej nie ma fizycznie w WWW

pozdrawiam
 
najlepiej zrobić vhosta - może napisz zgłoszenie do helpdesk.qnap.com z opisem problemu

od biedy w pliku .htaccess wrzuć
Redirect 301 / http://mojadomena.pl/wordpress/?

swoją drogą - to będzie wolne, bardzo wolne, masz model NAS z słabym procesorem.
 
Jeśli nie można uruchomić danej usługi na Qnapie, to dlaczego się trąbi w reklamach że można używać Qnapa jako " tu nazwa tej usługi" - to wprowadzanie w błąd jest.


A akurat wymiana na coś drogiego jest możliwa, ale jeśli nie można używać danej uslugi w Qnapie za niewielkie pieniądze to nie ma gwarancji że z takiej usługi
będzie można korzystać w urządzeniu za pięć klocków na przykład, więc jest to ekonomicznie i logicznie niezasadne.

No i przytoczę odwołanie do samochodów ( pewnie silas nie będzie zadowolony ) jeśli nie można używać skomplikowanego w prowadzeniu samochodu, to wolę pozostać z tym podstawowym modelem, a nawet może użyję roweru (dla zdrowia silas dla zdrowia)
pozdrawiam
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. TS-230 joomla
  2. joomla