Pomoc Problem z dostępem do FTP

pawurb1978

Virtualization
Q's Architect
16 Marzec 2012
679
184
93
QNAP
TS-x70 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich.
Kupiłem ostatnio TS-112, wsadziłem 1TB HDD i zaktualizowałem oprogramowanie do wersji 3.6.1 Build0302.
Wszystko działa świetnie oprócz FTP i jeśli by ktoś mógł coś w tej materii podpowiedzieć będę wdzięczny.
Problem jest następujący. Po uruchomieniu mogę normalnie dostać się do FTP. Po kilku godzinach pracy nagle FTP traci możliwość pobrania drzewa katalogów.
TC staje po zalogowaniu na komendzie LIST a np FileZilla kończy pracę następująco:

"Polecenie: PWD
Odpowiedź 257 "/" is the current directory
Polecenie: TYPE I
Odpowiedź 200 Type set to I
Polecenie: PASV
Odpowiedź 227 Entering Passive Mode (xxx,xxx,xxx,xxx,216,250).
Polecenie: MLSD
Odpowiedź 150 Opening ASCII mode data connection for MLSD
Błąd: Przekroczony czas oczekiwania na połączenie
Błąd: Nie udało się otrzymać listy katalogów
"

Jeśli w tym wypadku spróbujemy zalogować się automatycznie do ścieżki któregoś z podkatalogów np w TC /Web, wszystko działa wyśmienicie.
Nie pomaga na to restart proftpd lub NASa, jedynie fizyczne odłączenie zasilania i ponowny rozruch. Oczywiście po tym zabiegu wszystko działa znów przez kilka gtodzin.
Połączenia które są niezrealizowane wiszą jako procesy i nie da się ich zamknąć. Jedynie restart jak wyżej. Wygląda to tak:

"27693 admin 2136 D proftpd: admin - xxx.xxx.xxx.xxx: LIST
28809 admin 2728 D proftpd: admin - xxx.xxx.xxx.xxx: LIST
"

Z góry dziękuję za pomoc
 
Podłączam się do tematu. Mam QNAP TS-420 z wersją firmwaru: 4.0.2.

Gdy łączę się przez Filezillę i próbuję dostać do kilku podkatalogów, to otrzymuję komunikat: "No such file or directory"

"Status: Uzyskiwanie listy katalogów...
Polecenie: CWD /FOTO/AAD
Odpowiedź 250 CWD command successful
Polecenie: PWD
Odpowiedź 257 "/FOTO/AAD" is the current directory
Polecenie: CWD AAD_PDT
Odpowiedź 550 AAD_PDT: No such file or directory
Błąd: Nie udało się otrzymać listy katalogów

Dodam tylko, że przez File Station mogę wejść do tego folderu. Niestety dzieje się tak z dużą ilością podfolderów.
 
Rozwiązałem problem poprzez ponowne przydzielenie praw dla użytkowników do folderów i podfolderów poprzez panel administracyjny QNAP. Wcześniej nie mogłem się dostać ani przez FTP (co jest trochę dziwne), ani przez www.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus