Pomoc Problem z dostępem do serwera przez QVPN.

j_603

Passing Basics
Beginner
10 Październik 2022
17
1
3
34
QNAP
TS-653D
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich,
Mam problem z konfiguracją i dostępem do NAS za pomocą QVPN. VPN nie łączy się w ogóle z serwerem. Jestem początkujący wiec głownie kierowałem sie tutorialem z forum.

- NAS ma ustawione stałe IP
- Skonfigurowałem QBelt w QVPN
- Nadałem uzytkownikowi uprawnienia do połaczenia Qbelt
- Na Routerze włączyłem UPnP
- myqnapcloud widzi router UPnP i właczyłem przekierowanie Qbelt
- Skonfigurowałem qvpn na laptopie, wpisując wszystkie dane wzorując się tutorialem:

Wykonałem wszystkie kroki jak w tutorialu?
Instruktaż/Tutorial - Instrukcja konfiguracji VPN dla każdego w 15min

Czy może to być wina routera? Potrzebne są jeszcze dodatkowe przekierowanie portów? Dodam, że konfiguracja QSync przebiegła pomyślnie i wszystko działa poprawnie.
W qvpn wogóle nie widać połaczeń, mimo podłączenia laptopa do tej samej sieci jak i zewnętrznej.

Z góry dziękuje za pomoc
 
"i dostałem strzał w tył głowy"

UPNP wyłączamy, porty przekierowujemy ręcznie
jak coś ci nasa zainfekuje, to będziesz SAM SOBIE WINNY.

a vpna testujemy na komórce z wyłaczonymi WIFI , a włączonymi danymi mobilnymi.
 
Jeszcze banalne pytanie o przekierowanie portow. Rozumiem, ze ustawiam tu ip Nasa ale czy w miejsce portow private i public wpisuje port vpn ktory ustawilem?
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2022-12-09 222407.jpg
    Zrzut ekranu 2022-12-09 222407.jpg
    65,8 KB · Wyświetleń: 26
Z tego co mi się wydaje to mam publliczny adres IP. W jaki sposób moge to potwierdzić
Mieszkam obecnie w Szwajcarii więc korzystam z tutejszego dostawcy internetu Salt Switzerland.
Sprzet który dostałem nazywa się FiberBox

Mniej więcej coś takiego:
Połączono posty:

Z tego co mi się wydaje to mam publliczny adres IP. W jaki sposób moge to potwierdzić
Mieszkam obecnie w Szwajcarii więc korzystam z tutejszego dostawcy internetu Salt Switzerland.
Sprzet który dostałem nazywa się FiberBox

Mniej więcej coś takiego:
Nie wiem czy to pomaga ale moje ip zaczyna sie tak: 213.55.XXX.XXX
 

Załączniki

  • 150000072302J_USER_MANUAL_GermanEnglish_small_oto.pdf
    1,8 MB · Wyświetleń: 1
- Sprawdziłem przekierowanie portow. Przeklikalem kazdy z portow i wszystkie sa closed.
- Dodatkowo tez sprawdziłem ip ( screeny wrzuciłem niżej)
- dorzucam tez screen z port mapping
- w routerze poniżej port mapingu znajduje się tez funkcja special application.

Co powinno być jeszcze włączone aby odblokować porty?
NAT - włączony
Port mapping - skonfigurowany
NAT loopback również włączony w Firewall
UPnP wyłączone

Połączono posty:

Natrafiłem na taki artykuł. Może wyjaśni odrobinę specyfikację i pozwoli nie szukać na ślepo
Installing Saltbox on a home server - docs.saltbox.dev
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2022-12-10 150202.jpg
    Zrzut ekranu 2022-12-10 150202.jpg
    415,3 KB · Wyświetleń: 12
  • Zrzut ekranu 2022-12-10 150926.jpg
    Zrzut ekranu 2022-12-10 150926.jpg
    118 KB · Wyświetleń: 13
  • Zrzut ekranu 2022-12-10 151017.jpg
    Zrzut ekranu 2022-12-10 151017.jpg
    59,6 KB · Wyświetleń: 11
  • Zrzut ekranu 2022-12-10 151036.jpg
    Zrzut ekranu 2022-12-10 151036.jpg
    114,2 KB · Wyświetleń: 12
Pytanie czy port ,który sprawdzałeś masz przekierowany na routerze? Port 80 to www a w screenie masz jakiś 3537.
Widzę na screenie ,że masz internet mobilny, pytanie czy masz wykupiony zewnętrzny IP? BO wydaje mi się że ten co jest to nie jest.

nie wiem do czego miałbyś użyć info ze strony w konfiguracji QVPN
 
Osoba której uda się przetestować port UDP, powinna zostać natychmiast odwieziona do lekarza - tego na głowę
UDP przyjmuje dane jak leci , nie wysyła potwierdzeń - więc nie można stwierdzić czy coś tam działa czy nie. Po prostu odpala się apke i sprawdza.
 
  • Lubię to
Reakcje: Arecki87
Pytanie czy port ,który sprawdzałeś masz przekierowany na routerze? Port 80 to www a w screenie masz jakiś 3537.
Widzę na screenie ,że masz internet mobilny, pytanie czy masz wykupiony zewnętrzny IP? BO wydaje mi się że ten co jest to nie jest.

nie wiem do czego miałbyś użyć info ze strony w konfiguracji QVPN
W qbelt ustawiłem port vpn 3537 dlatego też tutaj wpisałem. W jaki sposób powinno wyglądać przekierowanie portów? Które porty powinienem gdzie wpisac?
Jest szansa ze to ip nie jest zewnetrzne. W poniedziałek będe kontaktowac sie z dostawcą internetu. czytałem kilku komentarzy, że zewnetrzne iP jest dodatkowo płatną usługą.
 
Przekierowanie portów
Port forwarding: co to jest i jak to skonfigurować?
Jak przekierować porty w routerze aby podglądać obraz z rejestratora?
Włącz przekierowanie portów dla Netgear 2000v2 - cFos Software

Przekierowanie jest banalnie proste, wskazujesz urządzenie docelowe do którego chcesz przekierować port widoczny z internetu, np jak chcesz łączyć się do swojego urządzenia przykładowo kiedy twój nas ma IP 192.168.20.5 i port do łączenia masz ustawiony 8888

w routerze według twojego screena :
private ip 192.168.20.5
protocol TCP
Private Port 8888
 
Albo ja jestem na tyle głupi albo coś z tym jest nie tak bo ni jak nie działa normalne przekierowanie portów w sekcji Port Mapping. Po skanowaniu cały czas pokazuje "port closed"

-
Po godzinach poszukiwań natrafiłem również na wpis z podobnym problemem. Może to jakoś nakresli problem. Z tego co przeczytałem moje Ipv4 jest nie rutowalne. Ludzie mapują porty po IPv6.

Tu wrzucam treśc posta:
-----
I have a Salt box that is configured in DS-lite apparently (static IPv6 but no routable IPv4, only a local v4 provided by Salt’s carrier-grade NAT). All my devices thus have a routabe IPv6 address. I own a NAS and I can access it from the outside using its IPv6 address when the necessary ports are open in the IPv6 firewall of the Salt box.

In order to perform backups to my NAS from my laptop when I am not at home, I need to open port 6281. When I go into the webUI of the Salt box, there is an “IPv6” tab containing 2 sections: “Firewall” and “Access Control”. Unfortunately, the firewall section is really odd since it doesn’t allow the user to open specific ports. Using check-boxes, I can only chose among predefined sets of ports that I could open. Or the last check-box is “all other ports” in order to open all ports but the predefined ones. Again, this is very strange to me and the solution that the developers chose to implement doesn’t make any sense to me… Anyways, when I turn off the firewall (or open “all other ports”, then I can reach my NAS without any issue. The problem is that these ports are now open to the outside FOR ALL MY DEVICES and there is thus a big risk, security-wise.

I don’t understand exactly what the second section (“Access Control”) does. It looks like it gives the opportunity to open/block a given port (or a given range of ports) for a given IPv6 address by creating custom rules. However, if I create a rule to open port 6281 for the IPv6 of my NAS and then turn the firewall back on, it doesn’t work (my NAS isn’t reachable).

Does anyone understands what exactly the “Access Control” section is for?

I couldn’t find online any documentation or detailed user manual for the Salt box. If there is one, please provide a link to it.
--------
Dorzucam też dwa screeny pokazujące jak wyglądją zakładki Firewall i Access control w IPv6. W jaki sposob powinienem to uzupełnić aby otworzyć port VPN 8888 który ustawiłem w qbelt?
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2022-12-11 230526.jpg
    Zrzut ekranu 2022-12-11 230526.jpg
    126,9 KB · Wyświetleń: 15
  • Zrzut ekranu 2022-12-11 230604.jpg
    Zrzut ekranu 2022-12-11 230604.jpg
    121,2 KB · Wyświetleń: 16
Kilka informacji ze strony dsotawcy:
---
Do I need fixed public IPv4?

If you are a standard user who needs internet access to browse the web, shop online, access your email, cloud service, etc., you can continue to use the standard IPv6 option seamlessly.
Advanced features such as access to your network via the Fiber Box and port forwarding are possible with the IPv6 protocol.
If you need to set up a service accessible via internet with a hardware, which does not support IPv6 yet, you can request the activation of the public IPv4 address option (CHF 9.95/month).

---

Will I be assigned a fixed IP address?

As default setting all Salt customers are provided with an IPv6 address.
Your IPv6 address is fixed and unique over internet and has the following hexadecimal format: 2a04:ee41:XXXX:XXXX::/64.
IPv6 is the new standard and is widely supported nowadays.
Public IPv4 is offered as a payable option as the number of IPv4 addresses is limited.
The public IPv4 option costs CHF 9.95/month and can be deactivated any time.

----

It is possible to use a VPN application on one of my devices with the Salt Fiber box, thanks to the "VPN Passthrough" function, but it is not possible to use the Salt Fiber box as a VPN router.

Tylko pytanie czy lepiej jest wykupic fixed IPv4 czy probowac po IPv6 i czy w ogole jest taka mozliwosc.
Dostawca udostepnia tylko DS-Lite - cokolwiek to znaczy
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qvpn
  2. qbelt
  3. Port forwarding
  4. qsync i vpn
  5. modem
  6. surfshark
  7. Przekierowanie portów na routerze
  8. konfiguracja qvpn
  9. qsync
  10. cloud NAT
  11. konfiguracja routera
  12. Przekierowanie portow
  13. Qbelt konfiguracja
  14. IPv6 przekierowanie portów