problem z dostępem po zmianie IP

witmann

Nowy użytkownik
Noobie
10 Marzec 2010
1
0
1
Witam,
zmieniłem adres IP QNAPa bo podłączyłem się z nim pod nowy sąsiedzki internet. Nie wiem co poszło nie tak, nowy adres się pinguje poprawnie, ale nie mogę wejść na QNAPA w żaden sposób. Po restarcie QNAPA jest on widoczny przez chwilę, ale nie na tyle długo aby po zalogowaniu coś zmienić. Także w QNAP Finderze przez chwilę się znajduje ale także nie da się nic konfigurować. Mam podejrzenie że aktywuje się jakiś firewall, który zabrania mi wchodzenia z sieci innych niż stara sieć. Myślałem, że jak zmienię IP Qnapa to także i to się zmieni.
Help! Jak go przywrócić do domyślnej konfiguracji bez utraty danych.
 
Witam
Też mam taki problem, tylko że na pewno wiem, że w zabezpieczeniach QNAP-a ustawiłem że dostęp do niego mają adresy z sieci 10.11.0.x. QNAP-a miałem ustawionego na sztywno tzn. jego adres IP - 10.11.0.254. Zmieniłem że ma otrzymywać adres IP zawsze ten sam z DHCP (zastrzeżony MAC adres) tyle że teraz otrzymuje go z sieci o nowej adresacji 10.2.22.x. Zapomniałem wyłączyć/bądź zmienić w zabezpieczeniach dostępu nowego zakresu sieci IP.
Efekt jest taki że pinguje QNAP-a, ale nie wyświetla się strona logowania www QNAP-a, to samo nie jest dostępny przez otoczenie sieciowe.

Proszę o pomoc co mam zrobić. Nie chciałbym tracić danych na dyskach.