Pomoc Problem z dostępem webdav

gentillo

Systems Admin...
Q's Expert
10 Listopad 2012
272
1
19
18
48
Nowy Sącz
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Od niedawna jestem użytkownikiem qnapa. Przeszedłem z S gdzie pewne ustawienia wyglądają trochę inaczej. Problem polega na udostępnianiu za pomocą webdav. A dokładnie z ustawieniem praw dostępu. Wg tutorialu istnieje potrzeba ustalenia praw dostępu do folderów w zakładce foldery udostępnione. Jednakże w moim wypadku nie pokazuje się tam w ogóle opcja udostępniania przez webdav. Usługę webdav mam włączoną. Porty przekierowane. Gdzie może być problem?

Ok. Udało mi się nadać uprawnienia, ale nadal jest problem. Chcę uzyskać dostęp na moim smartfonie. Korzystam na nim z ES File Eplorer. Problem wygląda tak, że łączę się z serwerem ale w eksploratorze nie pojawiają mi się żadne foldery. Tak jakby nadal nie zostały przyznane uprawnienia (tak to przynajmniej ja interpretuję).

Wysłane z mojego X900+ przy użyciu Tapatalka
Ok. Inaczej. Czy oprócz nadania uprawnień, przekierowania portów, włączenia usługi potrzebne są jeszcze jakieś inne działania aby uzyskać dostęp do serwera po webdav? Tak jak pisałem wcześniej dostęp do serwera mam. Sprawdzone za pomocą klienta ftp WinSCP. Połączenie jest ustanowione. Nadal jednak nie mam dostępu do żadnych folderów. Może popełniam jakiś błąd przy nadawaniu uprawnień? Tak to wygląda u mnie, czy to jest ok?

uprawnienia webdav.jpg

Anybody??
 
Ok. Udało mi się ruszyć dalej. Co prawda nie jestem do końca zadowolony z wyniku ale już chyba wiem o co biega. Zasugerowałem się S w którym przy połączeniu przez webdav mamy bezpośredni dostęp do wszystkich katalogów udostępnionych. W qnapie wygląda to zgoła inaczej. Czyli trzeba montować każdy folder udostępniony jako oddzielny napęd. Trochę mi to psuje koncepcje, ale ważne, że w końcu udało mi się rozkminić temat.
Jako, że webdav w wydaniu qnap nie do końca mi odpowiada jakie inne rozwiązanie można zastosować? Ftp raczej mi nie pasuje, więc może VPN? Czy przy VPN jest zauważalny spadek transferu?
 
gentillo,
masz jeszcze jakiś pomysł co może być nie tak jeśli ustawienia i prawa dostępu dałem dokładnie takie jak pokazałeś wyżej a po połączeniu NetDrive2 nadal nie widać żadnych folderów?
Nic mi już nie przychodzi do głowy :/