Pomoc Problem z dostępem z zewnątrz

seth77

Passing Basics
Beginner
23 Maj 2020
17
2
3
47
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Walczę od dobrych kilku dni ale również nie umiem sobie z podobnym problemem poradzić - proszę o pomoc - nie umiem połączyć się z serwerem z zewnątrz oraz podłączyć vpn - w załącznikach wrzuciłem pare screenów ustawień
Czytałem artykuł ad. Kaspersky - myślałem, że tutaj może być problem - ale po całkowitej deinstalacji problem nadal mam ten sam serwis1.JPG serwis2.JPG serwis3.JPG serwis4.JPG

Sorki - jeżeli wybrałem zły temat wątku i powinien być w dziale "udzielamy pomocy" - proszę o zmianę

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.1.1495
Model serwera: QNAP TS-473
 
światłowód od lokalnego dostawcy na południu - próbuję się dobić do nich od tygodnia, aczkolwiek odbiera sekretarka, która mówi, że przekaże temat i ktoś z działu technicznego zadzwoni...ale nie dzwoni
 
z tego co widzę, to raczej adresu publicznego nie mam - czy możliwości otrzymania takowego zależą od dostawcy neta ?
Nie znam się na tym - Qnap ma swój nr IP - nei można tego wykorzystać jakoś?
z dziwnych rzeczy co zauważyłem - to po wycięciu kasperskiego - logowanie do Qnap trwa około 30-40 s, wcześniej było od razu
kwestia czy z drugiego screena coś nie powinno być jeszcze zaznaczone ?

serwis5.JPG serwis6.JPG
 
nie masz publicznego adresu IP - gadaj z dostawcą aby taki dostać.
w mojej opinii za używanie Kasperskiego powinni Ci dopłacać (kolega go ma ... i ma problem żeby dostać się do mojego NASa, dodanie do wyjatków/whitelisty nie pomaga .. hmm)- wywal cache z przeglądarki i sprawdź ponownie
 
dzięki - od poniedziałku będę znowu próbował

generalnie wcześniej byłem całkiem zadowolony z kasperskiego - używałem 4-5 lat
co byś proponował w obecnej sytuacji - ESET-a ?
 
Tego nie znałem - uzupełniam właśnie wiedzę
Zdaję sobie sprawę, że rzeczy dobre kosztują - jednak jak wezmę pod uwagę 3-4 kompy aktualne w domu to zrobi się z tego niezła kwota

Czy jest coś może , co nie będzie zakłócać pracy Qnapa, a będzie w wersji "bardziej dla ludu" ?
 
dezynfekcja sieci lokalnej + resintalacja wszystkich windowsów od zera + dobry program AV
ale najważniejsze jest "przeszkolenie" userów - nie klikania w głupoty.
Tak - mam taki zamiar
Pozwólcie że jeszcze raz zapytam - czy znacie coś przyzwoitego w przystępnej cenie ?
3 stówki za licencje to dla mnie niestety póki co za dużo
 
Polecam Bitdefender Family Pack z licencją na trzy lata. Powinien wystarczyć dla całej rodziny. Licencja jest na kilkanaście urządzeń różnego typu (Windows, MacOs, Android) i w cenie poniżej 300 zł można zabezpieczyć całą rodzinę. Obciążenie komputera jest niezauważalne.
 
czy znacie coś przyzwoitego w przystępnej cenie ?
NIE STAĆ MNIE NA TANIE RZECZY

Polecam lekturę i zmianę filozofii życia - pomaga !
oczywiście sam stosuję tą metodę w większości moich różnych zakupów od dłuższego czasu i w większości się sprawdza (nie we wszystkim - ale w większości tak) - czasami niestety jednak jest "pik" nawarstwienia - i trzeba wtedy z niektórych rzeczy z wyższej półki zrezygnować, lub odłożyć w czasie
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. symantec
  2. bitdefender