Pomoc Problem z Download Station 3.0.1

ljmjakoop

Passing Basics
Beginner
17 Listopad 2013
27
11
3
41
QNAP
TS-x69L
Ethernet
1 GbE
Witam,
mam pewne pytanie odnośnie Download Station. Jeden z moich (w sumie na drugim TS-119p+ działa to identycznie, więc coś jest na rzeczy) QNAPów to TS-269L na QTS 4.0.5 build 0108, czyli stosunkowo aktualny:D

Nie chodzi już o wersję firmware, bo na wcześniejszych było identycznie. Chodzi o to, że w menu "ustawienia" dla BT, jest teoretycznie możliwość deklaracji limitowania przepustowości download i upload.

Konkretnie nie działa prawidłowo funkcja "0" (wyłączenia limitu) dla download w powiązaniu na przykład z 15kb/s dla upload globalnie jak i pojedynczego torrenta. Przy takich ustawieniach (nie musi to być konkretnie 15kb/s; jakakolwiek inna wartość, oczywiście która nie przekracza przepustowosci upload od danego ISP, bo byłoby to bez sensu) predkosc pobierania danego torrenta drastycznie spada. Trzeba na sztywno ustawić parametry łącza i najlepiej podać wartość upload jaką sie ma od ISP. Sądzę, że nie jest to prawidłowa praca tej stacji. Rozumiem kwestię "sprawiedliwego" i szybkiego dzielenia się materiałami torrent, lecz są przypadki, w których zachodzi potrzeba ograniczenia łącza dla upload czy download, ze wskazaniem na to pierwsze:)

Ta sprawa obiła mi się gdzieś o oczy w necie już wcześniej, ale nie pamietam, czy było to poruszane na tym forum również. Z tego co pamiętam, nie było konkretnego rozwiązania dla takiego działania. \
Byłaby możliwość usyzkania jakiejś pomocy w tej kwestii, proszę?

Wersja Download station 3.0.1

1.jpg

Przykładowe ustawienia, które obniżają transfer pobierania.
Jeżeli "Globalna, maksymalna prędkość wysyłania (KB/s)" ustawi się na na przykład 500KB/s transfer pobierania działa prawidłowo. To samo tyczy się opcji "Maksymalna prędkość wysyłania pojedynczego torrenta (KB/s)". Sądzę, że opcje dla wysyłania i pobierania są umieszczone tam w jakimś celu i nie powinny ingerować w siebie.
 
Nie, nie, chodzi mi o to, że pobieranie spada, jeżeli wprowadze jakieś ograniczenia do wysyłania. Wysyłanie i pobieranie powinno być oddzielone od siebie, a nie powiązane, że ustawienie jednego ingeruje w drugie. Mam internet 50Mbit download i 5coś upload. Jeżeli stacja pobierania nie ma żadnych ograniczeń na wysyłanie, albo pobieranie, albo limity są ustawione bardzo wysoko, że generalnie nic nie limitują, to wszystko działa poprawnie. Jeżeli przytne tylko wysyłanie do na przykład 10/20/30KB/s (nie istotne) to spada pobieranie bardzo mocno, które nie ma wprowadzonych żadnych limitów - jest na (0).
Przykładowo, pobieram sobie z prędkością powiedzmy 3MB/s (pobieranie na 0 i wysyłanie na 0), ale gdy tylko zrobie (pobieranie 0 ale wysyłanie 20KB/s) to prędość spada z 3MB/s na paredziesiąt KB, może 100KB max.
 
Dzieję się tak na wszystkich trackerach?
I co się stanie jeśli zatrzymasz lub usuniesz z listy wszystkie inne torrenty? Zostanie tylko ten jeden pobierany. Czy też ograniczenie uploadu przekłada się na spadek prędkości pobierania?

PS. Nie lepiej zainstalować Transmission?
 
Nie chodzi nawet konkretnie o wersje 3.0.1, bo wczesniejsze dzialay identycznie. Pamietam, ze ktos na jakims forum napisal, ze zaczelo tak dzialac od jakiejs wczesniejszej wersji (nie pamietam od ktorej). Podobno w starszych (znacznie) wersjach stacji było OK. Nie jest to rowniez zalezne od platformy bo mam dwa QNAPy i jest to samo.Dzieje sie tak niezaleznie od ilosci torrentow, albo jakie sa tam trackery. Korzystalem z Transmismission, ale niestety, nie moge z tego korzystac, bo w firmie, w ktorej pracuje jest "SurfControl" i tylko okreslone porty puszcza. Mam kontrole nad swoimi QNAPami, ale nie moge korzystac w pelni ze wszystkich aplikacji, ja Transmission na przyklad. Poza tym Stacja Pobierania jest bardzo fajna i przyjazna, no moze poza tym mankamentem.Nie wiem dokładnie jak zbudowane jest QPKG, ale może idzie to jakis zdekompilowac? Moze udaloby mi sie poszperac w tym cos.
 
Korzystalem z Transmismission, ale niestety, nie moge z tego korzystac, bo w firmie, w ktorej pracuje jest "SurfControl" i tylko okreslone porty puszcza.
I rozwiązaniem w takich sytuacjach jest tunel VPN/PPTP. W systemie Windows tworzysz nowe połączenie sieciowe tunelowane i masz serwer obok w LANie z dostępnymi wszystkimi portami.
Tutorial: How to set up VPN service on QNAP NAS

Od jakiego ograniczenia jest zauważany taki spadek? Co się stanie jeśli dasz ograniczenie np. 150KB uploadu?
 
VPN/PPTP odpada, juz probowalem, jest to zablokowane w pracy. Wiem jak to zbudowac i administrowac tunelami. Jezeli chodzi o spadek, to jest w miare ok, gdy dam ograniczenie okolo 300KB uploadu. Dla 150KB bedzie szybciej, ale cos tam bedzie jeszcze scinalo pobieranie. Nie wiem czy mialbys mozliwosc sprawdzenia tego na swoim QNAPie, ale moglbym sie zalozyc, ze tez bedzie to dzialalo w opisany przeze mnie sposob. Nie instalowalem jeszcze Stacji 4.0 bo czekam na Stable wersje 4.1 frmware.
 
Przykro mi nie mogę Ci tego sprawdzić. Korzystam wyłącznie z prywatnych trackerów a Download Station nie używam.

Co się stanie jeśli zostawisz globalny limit uploadu 30 i dla pojedynczych zadań limit ten wyłączysz?
Może zbyt niski nałożony limit na zadanie pobieranie uniemożliwia swobodną komunikację z trackerem.
 
Rzuce jeszcze okiem na to czy na tamto, ale watpie, zeby to byla kwestia tego. Na laptopie korzystan na przyklad z uTorrent, gdzie moge ustawic limit na 1KB powiedzmy - obojetnie czy na plik torrent czy globalnie. Patrzylem rozne konfiguracje i komunikacja do trackera jest normalna. PS. Sprawdze jeszcze dokladnie to co poradziles teraz. Na razie dziekuje za jakakolwiek pomoc.