Pomoc Problem z drukarką USB

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

nospam_b

Nowy użytkownik
Noobie
5 Styczeń 2020
4
0
1
46
QNAP
TS-210
Ethernet
1 GbE
Dobry wieczór.

Mam problem z drukarką. Po zainstalowaniu w QNAP (dodaniu do systemu) jest widoczna w sieci lokalnej. Można dodać drukarkę do listy drukarek na laptopie.
Wydruk z programu na laptopie kończy się poprawnie, plik wchodzi na kolejkę wydruku i znika.
Pojawia się na serwerze, w logach wyklikałem, że dokument został odebrany na QNAP i poprawnie zlecony do wydruku.
Niestety, na drukarce nic nie wychodzi :(

Garść faktów:
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.0959
Model serwera: QNAP TS-251A
Drukarka USB, model HP1505 (wg QNAP poprawnie dodana do systemu, rozpoznaje model, itp.)
Drukarka podpięta bezpośrednio kablem USB do komputera drukuje poprawnie.

Jak mogę debugować problem? I jak znaleźć rozwiązanie?
Czy mogę sprawdzić, że chociaż z hosta QNAP drukuje poprawnie? (nie wiem jak). Wtedy problem będzie zawężony do problemu przekazywania poleceń wydruku z innych urządzeń.

Przeszukałem forum, ale jestem tu nowy, więc może coś mi umknęło, za co przepraszam.
Jakakolwiek wskazówka będzie mile widziana!

pozdrawiam
Bartek
 
Bardzo dziękuję za zainteresowanie. Zainstalowałem pakiet. Oczywiście uruchomienie programu nie działa (tak jak u osoby pytającej o poradę w wątku).
W sumie nic się nie zmieniło. Dalej plik dochodzi, ale nie przechodzi do drukarki.
 
to dogrywa tylko paczki z firmwarem do drukarki - zrób restart nas i sprawdź ponownie :)

Nie zadziałało.
Czy macie jakieś podpowiedzi jak debugować problem? Bo po prostu nie wiem od czego zacząć, w jakie logi zajrzeć?
Mam małe doświadczenie z Linuxem, ale być może potrzebowałbym pomocy, w które miejsca zajrzeć, aby sprawdzić po kolei co nie działa jak należy...

Dziękuję!
 
drukarka nie jest na liście zgodności ..

upload_2020-1-6_10-39-9.png
 
drukarka nie jest na liście zgodności ..

No i wszystko jasne.
Bardzo dziękuję za poświęcony czas.
Wygląda na to, że nie uda się rozgłosić drukarki w domu.
Nie chce ktoś kupić? Mam świetną drukarkę laserową HP na zbyciu :)))

A może - czy jest tu jakiś specjalista od CUPS?
Bo nie wierzę, że ta drukarka nie działa pod Linuxem. Może trzeba coś dokonfigurować z poziomu shella?

Pozdrawiam
Bartek
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. drukarki
  2. qprinter
  3. wydruku
  4. drukarka
  5. podłaczenie drukarki do serwera qnap