Pomoc Problem z dyskiem WD 2TB

pawel78

Passing Basics
Beginner
6 Grudzień 2016
13
2
3
46
QNAP
null
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam,
w dniu dzisiejszym pojawiła się informacja o problemie z dyskiem, załączam screen poniżej. Czy na tym etapie już muszę wymieniać dysk ?
Dysk to: WDC WD20EZRX-00D8PB0 80.00A80

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.3 Build 20170213
Model serwera: QNAP TS 251+
 

Załączniki

  • 1.jpg
    1.jpg
    22,4 KB · Wyświetleń: 42
Zrobiłem jak poradziłeś, aktualnie mam informację: Ostrzeżenie - Twój dysk nie jest w najlepszym stanie ale powinien nadal pracować poprawnie.
Mam nadzieje że jeszcze trochę podziała :)
 
Ok dziękuje Panowie za pomoc i informacje, dysk jedzie do sklepu na gwarancji. Jeszcze jedno pytanko odnośnie dysku SSD. Kupiłem jakiś czas temu dysk SSD i na dniach przyjdzie przesyłka. Czy można zmienić dysk HDD na SSD, w moim przypadku wymiana uszkodzonego. Na dysku SSD chciałbym cały system plus dodatkowe oprogramowanie które miałem wcześniej. Kopię całości już mam na dysku USB więc z tym nie będzie problemu. Muszę instalować wszystko od początku czy można to zrobić w jakiś inny sposób ?
 
Tak dysk SSD jest mniejszy od 2 TB. Ok postawię wszystko od początku. Podczas instalacji systemu oraz dodatkowego oprogramowania musi być tylko dysk SSD włożony a następnie dołożyć HDD. Czy jest to obojętne mogę być od razy 2 dyski ?