Pomoc Problem z dyskiem z NASa

Fremen

Passing Basics
Beginner
1 Luty 2023
21
2
3
55
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Witam, mam problem z dyskiem. Wyjąłem go z NASa, aby zamienić na inny. Chciałem go użyć w stacji dokującej ... i windows go nie widzi. To znaczy widzi partycję RAW. Jak mogę go konwertować do NTFS, bez formatowania? BARDZO zależy mi na danych. Nie był użyty w macierzy RAID. Dysk został wyjęty po wyłączeniu NASa.
 
Witam, mam problem z dyskiem. Wyjąłem go z NASa, aby zamienić na inny. Chciałem go użyć w stacji dokującej ... i windows go nie widzi. To znaczy widzi partycję RAW. Jak mogę go konwertować do NTFS, bez formatowania? BARDZO zależy mi na danych. Nie był użyty w macierzy RAID. Dysk został wyjęty po wyłączeniu NASa.
Zainstaluj total commander, zainstaluj plugin Freeware Disk Reader for Windows i uruchamiaj jako administrator total commander
 
  • Lubię to
Reakcje: Lebcio
Trochę nie rozumiem tej ostatniej porady. Jak TC może odczytać cos czego Windows nie widzi?

Czy, jeżeli włożę ten dysk z powrotem do kieszeni z którego go wyjąłem w NASie, zadziała normalnie? Nie będzie wymagał ponownej inicjacji, czy nadania puli?
I czy muszę wyłączać NASa podczas wkładania/wyjmowania dysku?
 
TC pokazuje tylko, że jest podpięty nowy dysk (z 5 partycjami), nie można wejść do środka. A zawartość jest mi potrzebna, ale niekoniecznie w NASie. Ten konkretny dysk używam bardzo rzadko i w zupełności mi wystarczy jak będzie dostępny w stacji dokującej
 
Ja zawsze total commander + plugin robię i działa mi zawsze a ja kopiuje wszystko z partycji ext4 przez windowsa. Coś musisz źle robić.
 
Czy tak to ma wyglądać?

1675355369920.png


Wejść mogę tylko na linux exit volume 1 i 2
jak mam zobaczyć pliki?
 
Witam,

nie znamy modelu Twojego NAS'a, ale w QNAP'ie taka funkcja (Hot swap) jest raczej standardem.

Czyli wyciągasz dysk (zakładam, że nie robisz migracji na większą pojemność), po chwili usłyszysz pisk ze środka NAS'a, że utracił dysk / wolumen, po czym wkładasz nowy dysk i po chwili spokojnie na nim działasz.

Swoją drogą, jeżeli chcesz używać tego konkretnego dysku w stacji dokującej, to po przegraniu danych możesz go ponownie włożyć do NAS'a, usunąć wszystko, po czym założyć nowy wolumen od razu jako NTFS, a nie EXT4.

I to by było na tyle.

Pozdrawiam,

S.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. R-Studio
  2. 453a
  3. partycja
  4. nie widzi dysku
  5. jak odzyskać dane
  6. dysk tylko
  7. jak zainicjować dysk
  8. nowy dysk
  9. migawki
  10. commander
  11. Partycje
  12. mdadm
  13. hot swap
  14. sprzedam
  15. R-Studio z know-how
  16. Grupa RAID 1
  17. Raid do ntfs