Pomoc Problem z File Station - nie wgrywa całości wskazanych danych.

Kamagong

Nowy użytkownik
Noobie
3 Kwiecień 2016
2
1
3
49
QNAP
TS-x51
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witam.
Mam problem z File Station.

Gdy wgrywam folder na QNAP przez File Station to duża część podfolderów się nie wgrywa. Sprawdzam rozmiar foldera na dysku lokalnym i ma dużo większy niż to co przegrało się na qnapa. Na 100 elementów w folderze 10 się nie przegrało. Taka sytuacja powtarza się z wieloma folderami. Korzystam z przeglądarki Chrome, ponieważ gdy chciałem to robić przez Safari lub Firefoxa, to nie dało się wgrywać całych folderów tylko pojedyncze pliki.

Kiedy foldery przegrywam na qnapa przez findera (pracuję na razie na macu), to bez problemów przegrywają się w całości z wszystkimi podfolderami.

Powiązałem także Dropboxa przez Connect Cloud Drive i tu sytuacja jest analogiczna. Wg File Station rozmiar danych na dropboxie jest ok 450 MB, podczas gdy w rzeczywistości jest ponad 8 GB. Nie widać większości podfolderów i plików.
O co chodzi??? Dopiero uruchamiam QNAPa, a le to chyba nie jest normalne???

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.0 (20160311)
Model serwera: QNAP TS-251
 
Tia - a pocztę też wysyłasz idą na paczkomatu , zamiast to okienka na poczcie ?

weź zmapuj sobie udział jako literkę i normalnie przekopiuj pliki.

A na pewno podsumowałeś wszystkie katalogi ? QNAP lubi dzielić widok na strony - spójrz na dół przeglądarki, @badziewiak miał taki dowcip od QNAPa ;) (jeśli dobrze pamiętam).
 
Czasem wysyłam coś paczkomatem ... i wtedy o dziwo dochodzi.

Tak jak pisałem normalnie, przez Findera, to pliki wchodzą na dysk bez problemu i w komplecie, nawet bez mapowania literki.

Może źle opisałem problem. Spróbuję jeszcze raz:
Gdy kopiuję przez File Station poprzez przycisk "Wgraj" jeden folder w którym jest jeszcze szereg podfolderów to nie kopiuje się on na QNAPa kompletny. Brakuje części podfolderów i plików.

Nie liczę plików i folderów ręcznie, jak chyba wywnioskowałeś.
pierwsza metoda liczenia: File Station na prawym panelu ma taki przycisk "oblicz rozmiar"......,
druga metoda liczenia: w Finderze jest takie polecenie po najechaniu na folder i wciśnięciu prawego klawisza - "Informacje"

Jeżeli chodzi o kopiowanie folderów z lokalnego dysku to wygląda to tak jakby File Station zacinał się na jakichś plikach i nie kończył ładowania. Nie dzieje się tak z każdym folderem.
Co więcej kopiowałem jeden folder, który "waży" 140MB dwa razy. Raz przez file station i na QNAP doszło 132,6MB a drugi raz przez my QNAPcloud i na QNAP dotarło


upload_2016-4-9_23-49-43.png




Analogicznie sprawdziłem rozmiar powiązanego Dropboxa
upload_2016-4-9_23-20-15.png



upload_2016-4-9_23-21-57.png



To co pokazuje mój QNAP z Dropboxem to w ogóle jakieś nieporozumienie.

Czy File Station tak działa, czy ja coś robię źle?
 
Pytanie, po co wgrywasz po filestation.
Zainstaluj sobie na macusiu Tunnelblicka, na qnapie włącz OpenVPN i będziesz zawsze miał Qnapa po sieci lokalnej. Szybko i bezpiecznie.
Druga sprawa, jeśli chcesz zachować tagi i inne Macowskie pierdoły, a koniecznie chcesz wrzucić to po filestation, to najlepiej spakować cały folder. Wrzucić na Qnapa i jak będziesz miał już dostęp lokalny to sobie rozpakować. Albo rozpakować poprzez Filestation.