Pomoc problem z FTP

pepeaz

Passing Basics
Beginner
2 Lipiec 2017
17
1
3
QNAP
null
Ethernet
100 GbE
FTP.jpg
Witam mam problem z FTP , Utworzyłem konto na Qnap-ie z dostępem do FTP i katalog dla danego użytkownika i dostaje komunikat - "no such file or directory" połączenie jest nawiązane ale nie widzi udziału sieciowego

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3 0238 Build 20170703
Model serwera: QNAP TS-453A
 
Dziwna sprawa nie wiem jak rozwiązać - FTP działa tylko jak mam na router DMZ ,jak robię przekierowania ręcznie czy z UPnP to uzyskuje połączenie ale nie widzi udziałów jakie są przypisane do użytkownika nawet jeśli jest to administrator dostaje taki komunikat (nie udało się otrzymać list katalogów) zaznaczam że ruter jest ok ma inne przekierowania które działają bez zastrzeżeń próbowałem na porcie 21 jest to samo
e.JPG
 
Nadal pojawia się ten sam błąd. Wpisanie adresu IP nic nie pomogło bez adresu też próbowałem bez rezultatów.
Chyba że mam źle wpisane przekierowanie portów pasywnych?
aa.JPG aaa.JPG
 
Faktycznie miałeś rację , już to poprawiłem w tej chwili mam tak przekierowane porty - ale problem jest nadal mam router TP-LINK TL-R6000 VPN
 

Załączniki

  • upload_2017-7-28_18-20-25.png
    upload_2017-7-28_18-20-25.png
    18,2 KB · Wyświetleń: 50
  • 22.JPG
    22.JPG
    59 KB · Wyświetleń: 52
  • 222.JPG
    222.JPG
    42,4 KB · Wyświetleń: 52
awww.tplink.com_resources_UploadFiles_Images_image006bx.jpg


w service port wpisz "dolna grania"-"gorna granica" zgodnie z tym co ustawiłes sobie na qnapie

PS: wystarczy 10 - 20 portów, tysiąca nie potrzeba - pewnie góra 2 osoby będą na raz połączone.

na pewno masz IP publiczne ?
 
Na TP-Linku mam jeszcze jednego FTP-a i ten działa bez problemu A ciekawostką jest to ze lokalnie mam przez przeglądarkę a przez FileZilla Client nie mam połączenia
UZYSKUJE NA DZIEŃ DZISIEJSZY TAKIE POŁĄCZENIE FTP
i nie wiem co mam zrobić użytkownik jest nawet administratorem w połączeniu ma pełne prawa do folderów
UZYSKUJE NA DZIEŃ DZISIEJSZY TAKIE POŁĄCZENIE FTP
i nie wiem co mam zrobić użytkownik jest nawet administratorem w połączeniu ma pełne prawa do folderów
Połączenie FTP uzyskuje jedynie w sieci lokalnej. Natomiast przez WAN mam połączenie z Qunap-em widzi zalogowanego użytkownika ale, nie udaje się otrzymać listy katalogów
 

Załączniki

  • 2a.JPG
    2a.JPG
    90 KB · Wyświetleń: 55
  • 2b.JPG
    2b.JPG
    41,8 KB · Wyświetleń: 51
  • Przechwytywanie.JPG
    Przechwytywanie.JPG
    63 KB · Wyświetleń: 56
  • Przechwytywanie.JPG
    Przechwytywanie.JPG
    63 KB · Wyświetleń: 53
Jesli robisz ftp jako pasiv to najpierw musisz przekierowac porty (zakres) a pozniej port docelowy ftp. Np twoj zakres to 55536-55539 a port ftp to 55535. Tak jak wyzej. Kolejnosc przekierowania jest wazna. Przynajmniej u mnie.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qunap ftp