Pomoc Problem z Joomla 3.2 - Qnap TS-259 Pro+

Pablo73

Entry Technician
Q Associate
8 Luty 2011
33
3
8
Rybnik
QNAP
TS-x59 Pro+
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich.
Mam nadzieję, że ktoś spotkał się z podobnym do mojego problemem i będziecie w stanie mi pomóc...
Jak zapewne wiecie, niedawno ukazała się kolejna stabilna wersja Joomla z serii 3 - tym razem 3.2. Postanowiłem przenieść na nią swoją stronę, którą dotychczas trzymam na "dwójce" (aktualnie 2.5.16). Instalacja nowej Joomli przebiegła bez oporów (już wcześniej wyłączyłem w php.ini "magiczne frazy". Zacząłem przenosić artykuły i szablony (wcześniej dostosowane do 3.0) i wszystko wydawało się O.K. jednak nie na długo... Najpierw Joomla zaczęła tracić możliwość sprawdzenia aktualności wersji a następnie coraz częściej zaczęły pojawiać się podczas pracy w panelu Adm. (zwłaszcza przy próbie pracy na modułach ale też przy pracy z artykułami...) zarówno w I.E jak i Chrome białe ekrany z komunikatami: I.E 10.0 - "Nie można wyświetlić tej strony" a w Chrome - "Brak odebranych danych".
Myślałem, że to wina baz ale po przeinstalowaniu na nowo MySQL i ponownej instalacji Joomla 3.2 problem powrócił. Strona na 2.5 pracuje normalnie, wcześniej miałem testową stronę na wersji 3.1 i też wszystko było O.K.
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
Nowa odsłona Joomla jest naprawdę bardzo przyjazna więc szkoda by było z niej rezygnować... Co zmienić, żeby móc pracować normalnie?
Wersja oprogramowania serwera 4.0.3 20130912.
Z serwerem łączę się poprzez mój lokalny Ethernet.

Liczę na Waszą pomoc i z góry dziękuję.
 
Czy Joomla posiada własny dziennik logów lub w przeciwnym wypadku czy masz włączone w php raportowanie błędów?

Spróbuj zainstalować phpError i zobacz czy zamiast białych stron pojawiają się jakieś błędy.

Czytałem Twój post z sierpnia i zmieniłem zgodnie z sugestią wpisy w php.ini aby błędy były raportowane ale nic to niestety nie dało... Gdy instaluję poprzednią wersję tzn. 3.1 a nawet 3.16 jest wszystko O.K.
Czy Joomla posiada własny dziennik logów lub w przeciwnym wypadku czy masz włączone w php raportowanie błędów?

Spróbuj zainstalować phpError i zobacz czy zamiast białych stron pojawiają się jakieś błędy.

Spróbuję faktycznie powalczyć jeszcze z phpError'em i zobaczę co wyjdzie...
Czy Joomla posiada własny dziennik logów lub w przeciwnym wypadku czy masz włączone w php raportowanie błędów?

Spróbuj zainstalować phpError i zobacz czy zamiast białych stron pojawiają się jakieś błędy.

Witaj Mariusz,
Dzisiaj znalazłem w końcu trochę czasu żeby zawalczyć z phpError...
Niestety pomimo moich usilnych prób zainstalowania paczki nic z tego nie wyszło... instalacja dochodzi do 45% i dalej nic...
Próbowałem bezskutecznie kilka razy. Nie jest to aby paczka pod firmware 4.1 ?
Ja mam skromny QTS 259 Pro+ z systemem 4.0.3 a nowszego już pewnie nie będzie...
 
Zazwyczaj taki problem objawia się zapchaniem cachu...
Zrób następujące, aby zainstalować paczkę ręcznie z konsoli:
  1. Zapisz plik paczki (phpError_2012.qpkg) w udziale sieciowym Public
  2. Pobierz i uruchom PuTTY http://the.earth.li/~sgtatham/putty/latest/x86/putty.exe
  3. W otwartym oknie programu w polu
    • Host Name... podaj adres IP serwera,
    • wybierz Connection type SSH
    • oraz w polu Port podaj numer portu taki jak masz ustawiony w serwerze (QTS > Panel sterowania > Usługi sieciowe > Telnet / SSH).
    putty.jpg
  4. Następnie kliknij przycisk Open.
  5. Przy pierwszym logowaniu przez SSH zostaniesz poproszony o akceptację certyfikatu - potwierdź.
  6. Zaloguj się używając konta 'admin'
    logowanie.jpg
  7. W konsoli serwera wykonaj następujące:
    Bash:
    cd /share/Public
    sh phpError_2012.qpkg
 
Zazwyczaj taki problem objawia się zapchaniem cachu...
Zrób następujące, aby zainstalować paczkę ręcznie z konsoli:
  1. Zapisz plik paczki (phpError_2012.qpkg) w udziale sieciowym Public
  2. Pobierz i uruchom PuTTY http://the.earth.li/~sgtatham/putty/latest/x86/putty.exe
  3. W otwartym oknie programu w polu
    • Host Name... podaj adres IP serwera,
    • wybierz Connection type SSH
    • oraz w polu Port podaj numer portu taki jak masz ustawiony w serwerze (QTS > Panel sterowania > Usługi sieciowe > Telnet / SSH).
    2975.jpg

  4. Następnie kliknij przycisk Open.
  5. Przy pierwszym logowaniu przez SSH zostaniesz poproszony o akceptację certyfikatu - potwierdź.
  6. Zaloguj się używając konta 'admin'
    2976.jpg

  7. W konsoli serwera wykonaj następujące:
    Bash:
    cd /share/Public
    sh phpError_2012.qpkg

Dzieki za przydatną instrukcję chociaż próbowałem instalować zarówno poprzez I.E. jak i Chrome - czyszcząc po pierwszym nieudanym razie cache...
 
Czy po wpisie do php.ini restartować serwer?
Po zmianie w php.ini, pomimo tego że phpError działa dalej to instalacja poszła przynajmniej o krok dalej. Zobaczymy co będzie z bazą danych...Zaczęło się... najpierw nie można było doinstalować języka PL dla strony i zaplecza a potem po jednorazowym wejściu na moduł "okruszków" drugi raz już mnie do niego nie wpuściło. Teraz białe ekrany królują...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Czy po wpisie do php.ini restartować serwer?
Koniecznie.
Po zmianie w php.ini, pomimo tego że phpError działa dalej to instalacja poszła przynajmniej o krok dalej. Zobaczymy co będzie z bazą danych...
Wyłączenie phpError sprawi, że error_reporting oraz display_errors zostanie wyłączone. A więc upewnij się co do tych ustawień.
 
Dzisiaj dla pewności jeszcze raz powtórzyłem instalację Joomla 3.2
Przy wyłączonym phpError wydaje się, że instalacja przebiega poprawnie jednak pierwszy problem pojawia się, jak już wcześniej pisałem, przy doinstalowaniu dodatkowego pakietu językowego z poziomu instalatora (pasek instalacji przewija się, jednak nic się nie dzieje i można czekać na zakończenie całe wieki)... Po załadowaniu strony ponownie i oczywiście po wykasowaniu katalogu instalacyjnego, nie ma już możliwości doinstalowania żadnego języka z poziomu zaplecza. Można bez problemu wykonać jedną operację np. napisać artykuł lub dokonać zmian w którymkolwiek z zainstalowanych modułów (np. Breadcrumb) i dalej - poza możliwością poruszania się po zapleczu, nic konkretnego wykonać nie można... Czyszczenie Cache'u przeglądarki nic w tym względzie nie zmienia...

Tak jak pisałem wcześniej, problem dotyczy wyłącznie Joomla 3.2

Czy kod z phpError:
PHP:
require( 'php_error.php' );
\php_error\reportErrors();
wkleić w nagłówku index.php Joomli?

Zmiany w php.ini wprowadziłem zgodnie z Twoimi sugestiami. Jeżeli phpError jest uruchomiony, to faktycznie raportowanie błędów jest na On, gdy się go tylko wyłączy, to zapis w pliku php.ini zmienia się na Off...

Co dalej...?

P.S.
Dodam, że obojętne jaki sposób łączenia się z bazą wybiorę podczas instalacji Joomla (MySQL lub MySQLi) efekt jest zawsze ten sam...
 
Ostatnio edytowane:
Nie jestem pewien czy się zrozumieliśmy :)

PHP:
require( 'php_error.php' );
[LIST][*]\php_error\reportErrors();
Tego kodu zupełnie nie potrzebujesz.
Skąd w ogóle o nim wiesz? (phpError uruchamia się niezależnie od tego kodu dla każdego skryptu php)
  1. Wyłącz i odinstaluj phpError. Zapomnij o nim :)
  2. Do pliku php.ini wprowadź zmiany, o których wspominałem w poście 14, czyli:
    INI:
    error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE
    display_errors = On
  3. Zrestartuj serwer Web. Wszystkie teraz błędy PHP będą wyświetlane w tradycyjny sposób...
 
Cześć,
Dzięki za cierpliwość...
W sumie to nie muszę przenosić strony na nową Joomlę bo na starej buja się wszystko jak trzeba. Może trochę szkoda czasu i pracy bo wykonałem całkiem nowe szablony już pod nową wersję... Wciąż jednak nie daje mi to spokoju...

Niestety tradycyjny sposób chyba również zawiódł... Treść na stronach jest wciąż ta sama, brak wzmianek o jakichkolwiek problemach:
I.E 10.0 - "Nie można wyświetlić tej strony" a w Chrome - "Brak odebranych danych; Upewnij się, że adres nternetowy [....] jest poprawny; odśwież stronę za kilka minut... ble...ble...".
Nie wiem, czy zwróciłeś uwagę w moim pierwszym poście na dwie dziwne rzeczy: Joomla nie jest w stanie sprawdzić aktualności wersji (poza momentem zaraz po instalacji) oraz problemie w odszukaniu łącza do pakietów instalacyjnych języków innych niż domyślny. Pojawia się komunikat:
"There are no available languages to install at the moment. Please click on the "Find languages" button to check for updates on the Joomla Languages server. You will need an internet connection for this to work."
 
Błąd który piszesz może wskazywać na niepoprawne adresy DNS w ustawieniach serwera.
Natomiast nie wiem czy rozumiesz, że brak włączonego raportowania o błędach w PHP spowoduje, że nie otrzymasz żadnego komunikatu o błędzie jeśli taki zostanie wygenerowany przez PHP.
 

Mogą Cię zainteresować