Pomoc Problem z KODI

thalgo13

Entry Technician
Q Associate
6 Grudzień 2011
48
2
8
QNAP
HS-251
Ethernet
802.11g (Wi-Fi 3)
Witam,

Chciałbym wykorzystać NASa jako centrum multimedialne. Z poziomu komputera zgrałem sporo filmów do folderu "Filmy" a następnie chciałem dograć do HDStation program KODi, bo znajomy mocno polecał mi oglądanie filmów właśnie z poziomu tego softu. Zainstalowałem KODI po czym chciałem wskazać folder z filmami. Ku mojemu zdziwieniu KODI nie widział ŻADNYCH folderów... Uprawnienia do folderu z filmami mam raczej prawidłowe ponieważ VideoStation a także HDPlayer normalnie te filmy widzą.
Zdarza się czasami na kompie, że podczas instalacji coś się "skopało'. Pomyślałem, że może to miało miejsce. USUNĄŁEM KODI z HDStation (Aplikcje HDStation/Usuń). Po restarcie NASa wszedłem z powrotem do HDStation żeby wykonać ponowną instalację KODI. I tu zonk: KODI NIE MA na liście dostępnych aplikacji HDStation...
Co zrobiłem nie tak? Gdzie tkwi błąd?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20161214
Model serwera: QNAP HS251
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2017-01-02 o 17.19.15.jpg
    Zrzut ekranu 2017-01-02 o 17.19.15.jpg
    42,7 KB · Wyświetleń: 59
  • Zrzut ekranu 2017-01-02 o 17.19.31.jpg
    Zrzut ekranu 2017-01-02 o 17.19.31.jpg
    43,3 KB · Wyświetleń: 53
Dzienks. myKODI się zainstalowało.
Jednak wychodzi na to, że chyba coś jest nie tak z ustawieniami folderu z filmami - myKODI także pokazuje zawartość folderu "Filmy" jako 0/0 :-(
To dlaczego HDPlayer to widzi.... Jak to sprawdzić?
 
Napisz jeszcze jaką ścieżkę mapujesz do kodi (jeżeli to ten sam nas to pownieneś się dostać do katalogu Filmy poprzez folder share), później do tej lokalizacji ustawiasz scrapper.
 
Napisz jeszcze jaką ścieżkę mapujesz do kodi (jeżeli to ten sam nas to pownieneś się dostać do katalogu Filmy poprzez folder share), później do tej lokalizacji ustawiasz scrapper.
Ufff - zadziałało...
Jak wchodziłem do Multimedia/Filmy to było pusto. Kiedy dodałem mu nowy dostęp poprzez, jak napisaleś wyżej, share/filmy to zobaczył... Nie znam się na tym, nie czaję różnicy :) Acha, ten scrapper, zostawiłem domyślny, czyli TMDB MovieScrapper - trochę dziwnie działa, bo wszystkie polskie filmy zamienia na angielskie tytuły, a i nie wszystkie wyłapuje prawidłowo...

Jednak nie do końca jest "super" - mam kilkanaście plików mkv + srt do nich. Wszystkie mkv w tym myKODI nie wyświetlają się i nie mają dzwięku - "ciemność widzę" a napisy mają krzaczki... Z kolei pliki mp4 i m4v mam dźwięk, ale bez obrazu...
Coś trzeba doinstalować do tego myKODI?

PS. jest wersja po polsku tego myKODI?
 
Jednak nie do końca jest "super" - mam kilkanaście plików mkv + srt do nich. Wszystkie mkv w tym myKODI nie wyświetlają się i nie mają dzwięku - "ciemność widzę" a napisy mają krzaczki... Z kolei pliki mp4 i m4v mam dźwięk, ale bez obrazu...
dziwne - zapodaj pare dumpów z mediainfo z tych plików

PS. jest wersja po polsku tego myKODI?
przełącz w Ustawieniach
 
Język kodi zmieniasz w ustawieniach interface settings / regional.

skórę zmień sobie na confluence (wygląd starego kodi), a scrapper na filmweb.
 
Język kodi zmieniasz w ustawieniach interface settings / regional.

skórę zmień sobie na confluence (wygląd starego kodi), a scrapper na filmweb.

Hm... Chyba ściągnąłem złą wersję myKODI (Krypton 17.0) bo nie ma żadnego innego jazyka jak angielski...


na pewno jest... może jest przycisk "more", ale z tego co pamiętam to po prostu zjeżdża się po liście, wybiera polski i pakiet sam się dociąga (też mam wersję krypton 17b6)
 
Język kodi zmieniasz w ustawieniach interface settings / regional.

skórę zmień sobie na confluence (wygląd starego kodi), a scrapper na filmweb.

Hm... Chyba ściągnąłem złą wersję myKODI (Krypton 17.0) bo nie ma żadnego innego jazyka jak angielski...


na pewno jest... może jest przycisk "more", ale z tego co pamiętam to po prostu zjeżdża się po liście, wybiera polski i pakiet sam się dociąga (też mam wersję krypton 17b6)

No zobacz, że niema...
 

Załączniki

  • IMG_2760.JPG
    IMG_2760.JPG
    1,6 MB · Wyświetleń: 57
  • IMG_2761.JPG
    IMG_2761.JPG
    1,6 MB · Wyświetleń: 54
Niestety, nic to nie dało...

Połączenie z siecią jest na pewno, bo przecież połączył się wziął sobie wszystkie tytuły z tej bazy, o której pisałem wyżej, czyli TMDB Scrapper...
 

Załączniki

  • IMG_2762.JPG
    IMG_2762.JPG
    1,7 MB · Wyświetleń: 54
Mówimy cały czas o myKODI na NASie, prawda? Bo jak zainstalowałem KODI (17.0-RC2) na kompie to mam tak jak opisywałeś - wybór i skórek i języków itd...
 

Mogą Cię zainteresować

Odpowiedzi
40
Wyświetleń
{liczba}K
Plex
Usunięty użytkownik pigers
U

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. HDPlayer 13.