Pomoc Problem z konfiguracją kamery

B

Bob27

Guest
Witam,
Czy ktoś może posiada i udało mu się uruchomić taką kamerę w Surveillance Station (TS-212)?:
Kamera AXP MINARET P2P S - [Alexim] - Sklep Alexim.pl
We wszystkich aplikacjach (Android, IOS) kamera jest widoczna jako Wanswiev, niestety żadna z kamer Wanswiev w qnap nie działa.
Kamera ma ONVIF, ale jako kamera ONVIF też nie działa.
W ustawieniach kamery jest coś takiego jak port ONVIF (8080), czym to się różni od portu http i gdzie mam to ustawić żeby uzyskać obraz?
 
Może tak:
aimg_prntscr_com_img_3fbdf0a1f8f5d01c23a24b48995c6b1e._.png


Tylko zamast 8999 wstaw swój 8080.
 
Tak jesli cam jest za LAN'em - u ciebie nie ma znaczenia, bo masz ją u siebie. Jeśli onvif nie łapie na tym 8080 to sprawdz inne - tam też pewnie siedzi HiSilicon więc dla spokoju wrzuciłbym 8999 na test.
Jeśli testuje al nie wywala żadnego błędu to może połączył. Sprawdź w monitorze czy jest obraz.

Taki jest urok chińskich kamer. Że nie zawsze działa to co miało działać :)
BTW jeśli kupiłeś w tej cenie co na stronie - to nie zrobiłeś dobrego deala. W okolicach tej kwoty miałbyś u użytkownika @Silas Mariusz normalną kamerę.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
wygląda to tak:
upload_2015-6-18_10-2-54.png


a na stronie głównej tak:
upload_2015-6-18_10-4-13.png


Obrazu ciągle nie mam.
Kamerę kupowałem ponad rok temu, wtedy w tej cenie nic innego nie było. Teraz faktycznie wybór jest większy.
 

Załączniki

  • upload_2015-6-18_9-58-13.png
    upload_2015-6-18_9-58-13.png
    62 KB · Wyświetleń: 49
To nie pozostaje nic innego jak kontakt ze sprzedawcą. Niech ci podsyła nowy soft lub podpowie jak ją skonfigurować (bo nie będziesz teraz strzelał portami). Towar opisał jako zgodny z onvif i tak powinna się zapiąć.
Możesz jeszcze sprawdzić inne profile ONVIF np ProfileS (zmienisz to w "model kamery").
 
Na razie się nie udało, pomimo zmiany firmware, czasem jest informacja na głównej stronie, ze jest połączenie ale nie ma obrazu.
Poproszę jeszcze o wyjaśnienie dwóch kwestii:
1. Kiedy klikam na ikone "Monitoring" wyskakuje komunikat, że mam pobrać QMon.cab, zainstalować, zrestartować Chrome itd. Robię to wszystko ale w panelu QNAP nie widzę żadnych zmian, jak mam uruchomić ten podgląd?
2. Jak się ma port RTP do RTSP? Czy port RTSP musi zawierać się w zakresie portów RTP ustawionych w serwerze?
 
to wiem, ale za każdym razem wyskakuje konieczność zainstalowanego już QMon.cab.
W IE przycosk "Monitor" reaguje ale obrazu ciągle nie ma.
Udało mi się uzyskać taki efekt:
upload_2015-6-19_21-56-0.png


tylko nic z tego nie wynika, obrazu jak nie było tak nie ma.....
 
w Chrome nie chce się uruchomić wcale okno monitoringu, uruchamia się w IE ale bez obrazu...
Co ciekawe mam też od nich starą kamerę 640x480 i ta jest odnajdywana prze Surveillance Station, inne nie. Kamera w przeglądarkach działa, na telefonie z Androidem i IOS również. Gdzie NAS zapisuje obraz nagrany przez Surveillance Station i w jakim formacie?
I gdzie mam szukać tego problemu w przeglądarce? (lub przeglądarkach)
 
To interesujące, w frajerfoksie poszło :)
W Chromie ciągle:
upload_2015-6-19_22-56-42.png


Poszło na takich ustawieniach:
upload_2015-6-19_22-59-27.png


Jest jakiś problem chyba z konfiguracją sieci ale nie mogę dojść jaki, NAS jest widoczny w exploratorze windows z laptopa tylko po WIFI, jak podepnę kabel LAN to mogę się do niego dostać tylko przez przeglądarkę, kopiowanie plików jest koszmarnie wolne pomimo tego, że mam switche 1 GB, ale to już inny temat.
tu jest informacja jak uruchomić monitor w Chrome: QNAP NAS Community Forum • View topic - Monitor in Chrome not working
ale i tak jak widać ta funkcja niedługo zostanie całkiem wyłączona prze Google i jeżeli QNAP nie uwzględni tego w aktualizacji firmware to wtyczka nie będzie działać
 
  • Lubię to
Reakcje: Paweł Tołoczko
Udało się uruchomic podgląd monitoringu na żywo, ale nie działa podgląd nagrań, a nagrania w katalaogu "Recordings" są.
Ponadto ustawienia video pokazują coś takiego:
upload_2015-6-20_12-0-38.png


I jeszcze jedno, w zakładce "ustawienia nagrywania z alarmu" nie jestem w stanie nic zmienić, zmiany sie nie zapisują za każdym razem aplikacja wraca do takich ustawień:
upload_2015-6-20_12-2-49.png
 
Witam,

Koledzy mam podobny problem, tzn mam kamerki dahua HFW2101R-ZS (jest ona na liście kompatybilnych z dopiskiem supported by design)
cam7.jpg


automatycznie mi jej nie wyszukuje dodałem więc ręcznie, wszystkie ustawienia wyglądają ok, test ok, kamera odbiera ostawienia obrazu jakie ustawiam (podejrzałem bezpośrednio w kamerce)


cam1.jpg
cam2.jpg

lecz cały czas pokazuje "łączenie" i nie ma obrazu w Surveillance.
Proszę zerknijcie na załączone zdjęcia i poradźcie co robię źle.
Dodam że kombinowałem z portami ale tylko na porcie 80 test jest poprawny.
Czy zostaje tylko kombinacja z ONVIF ??
cam3.jpg
cam5.jpg
cam6.jpg

Dzięki
 

Załączniki

  • cam4.jpg
    cam4.jpg
    7 KB · Wyświetleń: 54

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. kamera onvif