Pomoc Problem z mapowaniem dysków w Windows

lkzb

Nowy użytkownik
Noobie
19 Listopad 2017
6
1
3
74
QNAP
TS-x51+
Ethernet
100 Mbps
Cześć,
jestem szczęśliwym posiadaczem QNAP TS-251A podłączonym do lokalnej sieci, do której też mam podpiętych kilka komputerów z Windowsem i telefonów. Przypisałem NASowi stałe IP, z telefonów mam dostęp przez QFILE, QPHOTO itp, w większości komputerów zmapowałem dyski i jest wszystko w porządku. Problem występuje na dwóch komputerach z Windows 7 i Windows 10. Pojawia się komunikat jak na załączonym obrazku. Pingi lecą prawidłowo, przez przeglądarkę też jest dostęp, więc wszystko wskazuje na problem z windowsem. Ktoś miał już taki problem?
ai.imgur.com_7g3Vzdq.png


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3 Build 20YYMMDD
Model serwera: QNAP TS-251A
 
Jakie szczegóły błędu? Po próbie mapowania wyrzuca mi komunikat taki jak na powyższym screenie.
Kod:
Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Users\PROGAME>net use
Nowe połączenia zostaną zapamiętane.
Na liście nie ma żadnych wpisów.

C:\Users\PROGAME>net use k: \\192.168.1.19\Zdjęcia /user:login haslo /y
Wystąpił błąd systemu 53.
Nie można odnaleźć ścieżki sieciowej.
 
No więc jeżeli ping przechodzi do NAS'a a udziały się nie mapują to przyczyna może leżeć w:

1. Ustawienia zapory systemu Windows
2. Sprawdz czy siec w Windowsie do ktorej sie podlaczyles ma status sieci prywatnej a nie publicznej
3. Czy masz właczone udostepnianie plikow i drukarek w systemie ?
4. Sprawdz czy masz we wlasciwosciach karty siewciowej zainstalowany protokol udostepniania plikow
5. W Qnapie masz odpalony protokol SMB czy NFS czy oba ?
1. zapora wyłączona, nie mam firewall
2. sieć prywatna
3. Mam włączone
4. Włączone
5. Włączone jedno i drugie.

Jak robię mapowanie przez QFinder Pro to też mam błąd. Pingi i logowanie przez przeglądarkę działa poprawnie.
ai.imgur.com_KWDkHx6.png
 
Szanowni,

odgrzebuję temat bo nie mogę sobie poradzić i nie wiem gdzie szukać pomocy - mój Qnap się zbiesił - zrobiłem reset, recovery i inne bajery - NAS widzę z poziomu komputera ale nie mogę wejść z menedżera plików (kod błędu 0x80070035 nie można odnaleźć ścieżki sieciowej) - kiedy wchodzę z przeglądarki mam dostęp, file station działa, etc - chcę skopiować wszystko na inny dysk i zrobić reset całości - postawić QNAP od nowa ale nie potrafię zgrać plików - jeden z dysków wyjąłem ale nie umiem go odczytać na PC ;( R-Studio nie pomogło - nie potrafię go obsługiwać ;(
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. nie można odnaleźć ścieżki sieciowej
  2. 0x80070035
  3. qfile windows
  4. mapowanie dysków