Pomoc Problem z Midnight Commander

czarnydb

Entry Technician
Q Associate
7 Sierpień 2015
51
1
4
8
Warszawa
QNAP
TS-453 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam,

mam problem z Midnight Commander, po prostu się nie uruchamia :-(
zainstalowałem najnowszą wersję MC 4.8.17 x64
mam najnowszy Firmware

po uruchomieniu MC program pyta o hasło (standardowe 2xqnap)
a po podaniu system odpala i wygląda to tak jak na prtsc MC.jpg

Proszę o wsparcie w tym zakresie... Jak mam go uruchomić?


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0299 Build 01/09/2017
Model serwera: QNAP TS-453PRO


Pozdrawiam
Daniel
 
Hej, Miałem to samo.
Instalowałem i odinstalowałem w sumie kilka wersji aż poszło.
MC_4.8.14_x86.qpkg oraz MC_4.8.17_x86.qpkg NIE DZIAŁAŁY i były dokładnie te same objawy co ty miałeś.
natomiast wersja MC_4.8.17_x86_64.qpkg poszła i działa na 4.3.3
Pozdrawiam
 
Nie chcę klonować tematu więc się podepnę z pytaniem jeśli wolno.
Mam bardziej prozaiczny problem z MC 4.8.20. Instalacja z pliku MidnightCommander_4.8.20.0_x86_64.qpkg poszła bez problemu. Pojawia się na pulpicie QTS dość ładna ikona. Uruchamiam Putty potem mc, enter i jest.
Ale nie jestem w stanie zmienić nic w konfiguracji: kolor, skiny, fonty. Wybieram np. jakiś skin i bez zmian. Wszedłem w edycję pliku
/.config/mc/ini, odnalazłem sekcję [Colors], która była w zasadzie pusta. Przekopiowałem więc z netu jakieś przykładowe schematy kolorów, potem Save. Wyszedłem i ponownie uruchomiłem mc. Zero efektu. Plik ini wrócił do poprzedniej postaci. Wchodząc przez Putty loguję się adminie więc w zasadzie jestem zaskoczony. W necie pełno ładnych obrazków z niebieskoszarym skastomizowanym MC, z piękną czcionką. A ja mam wszystko biało-czarno i obrzydliwego Couriera.

Czy ktoś mnie oświeci co robię nie tak?
 
QNAP Wiki:"OBSELETE: as of January 2019, Optware is no longer listed in the QNAP "App Center". It appears that QNAP withdrew it sometime in 2015 or 2016. Entware is a non-QNAP QPKG which serves the same purpose"

Raczej ten Entware spróbuję choć MC by mi wystarczył gdyby po ludzku działał.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Midnight commander