Pomoc Problem z mssql

cinek71

Nowy użytkownik
Noobie
28 Wrzesień 2010
5
2
3
52
QNAP
TS-219P
Ethernet
1 GbE
Witam,

Od niedawna korzystam z rozwiązań QNAP ale zaskakuje mnie mnogość możliwości jakie daje to urządzenie. Kupiłem model TS-212 z przeznaczeniem sieciowego serwera plików. Jednak po zapoznaniu się z możliwościami urządzenia nie poprzestałem na tym. Odpaliłem serwer WWW i przerzuciłem stronę napisaną w PHP. I tu pojawia się problem z którym nie bardzo wiem jak sobie poradzić. Wszystko działa ok do momentu próby pobrania danych z MSSQL. Żadne dane nie są zwracane, nie ma komunikatu o błędzie. Strona wyświetla się prawidłowo tylko nie zapełnia się danymi z bazy danych. Nadmieniam że sama strona działa poprawnie na serwerze jaki miałem dotychczas (Apache). Dodatkowo informuję że zarówno Qnap jak i apache działają w tej samej sieci (ten sam przedział adresowy).
Zapewne przyczyna jest błaha, ale nie mogę jej ogarnąć. Bardzo proszę o pomoc w jaki sposób i co mam skonfigurować.
 
Witam,

Chciałbym odkopać temat. Po ostatniej aktualizacji mam ponownie ten sam problem. W PHP.ini włączyłem wyświetlanie błędów i mam taki komunikat. "Fatal error: Call to undefined function mssql_connect()". Wiem że mówi on o tym że nie obsługuje funkcji mssql_connect.
Nie wiem w jaki sposób skonfigurować PHP.ini aby dograć mu dll-ki, do obsługi funkcji dla MSSQL, bądź jeżeli one istnieją to jak je wskazać w pliku konfiguracyjnym.
 
Ok rozumiem że to nie windows, ale czy jest jakaś możliwość odpalenia obsługi MSSQL?
W php.ini jest sekcja dla mssql i wygląda następująco:

Kod:
[MSSQL]
mssql.allow_persistent = On
mssql.max_persistent = -1
mssql.max_links = -1
mssql.min_error_severity = 10
mssql.min_message_severity = 10
mssql.compatability_mode = On
mssql.secure_connection = On

może tu trzeba coś dodać?
 
Wiem że to serwer windowsowy, ale język php obsługuje połączenia do baz danych MSSQL. Więc to że baza jest na innej platformie nie powinno mieć znaczenia. Mam stary serwer z win2003 serwer na którym pracuje apache z PHP który obsługuje intranet. Wszystko co tam jest korzysta z bazy danych mssql. Mam zamiar przenieść stronę intranetową na qnap-a, dlatego tak mi zależy na odpaleniu obsługi. Nie znam za bardzo konfiguracji Qnapa, a i z linuxem jestem na bakier.

Poniżej link do phpinfo()

phpinfo().pdf - Google Drive
Próbowałem również przez ODBC ale też nie działa. Ma może ktoś jakiś pomysł jak się podłączyć używając strony PHP, na serwerze WWW qnap-a do serwera MS SQL 2008 r2.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. intranet