Pomoc Problem z odbudową macierzy w Raid 5

ciepok77

Passing Basics
Beginner
7 Styczeń 2012
57
11
18
42
Rzeszów
QNAP
TS-x51
Ethernet
40 GbE
Witam. Przed wakacjami w moim Ts451 posypał się jeden z dysków, a mianowicie dysk numer 1. Oddałem go na gwarancji i dzisiaj odebrałem nowy. Dysk pracował w konfiguracji Raid 5. Po włożeniu w miejsce starego myślałem, że Raid się zacznie odbudowywać ale nic takiego nie miało miejsca, wszedłem więc w menadżer pamięci i sam starałem się wymusić odbudowę, ale ciągle wyskakuje błąd. Proszę o pomoc co robić, zależy mi na danych z pozostałych dysków. Dodam, że system mam 4.3.3 i za nic nie mogę tam znaleźć inicjowania ani formatowania dysku, gdzieś wyczytałem, że trzeba to zrobić z nowo dodanym dyskiem, choć nie wiem ile w tym prawdy. Mam też aktualizację systemu, ale boję się jej robić.
 
Witam i przepraszam, że tak późno odpisuje, ale jestem pierwszy tydzień w pracy po urlopie i nie wiem w co ręce wsadzić. Jestem ciemny w temacie i nie wiem o co chodzi z tym lvm_init. Proszę o ile to możliwe o poradę krok po kroku, dzięki z góry. Kiedyś ż odmontowanym Raid sobie poradziłem, ale to mnie przerasta.