Problem z odpaleniem skryptu Pythona przez przegladarkę

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Rysiek_na_Synology

Nowy użytkownik
Noobie
28 Luty 2014
8
0
1
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Dzień Dobry!
W celach poznawczych próbuję odpalić skrypt Pythona, na TS-212P, czyli najprostszej maszynce z ARM. To że to jest arm, powoduje że nie wszystko jest na nią dostępne, ale python akurat jest.

Python jest zainstalowany z oryginalnego panelu systemowego QNAP.
Skrypt umieszczony jest w katalogu /Web
Jeżeli odpalę skrypt z konsoli przez PuTTY, to działa, jeżeli wywołam przez przeglądarkę, to mi się tylko wyświetla jego treść.
Skrypt jest mniej niż prosty:

#!/usr/bin/env python
# -*- coding: UTF-8 -*-
# enable debugging
import cgitb
cgitb.enable()

print "Content-Type: text/plain;charset=utf-8"
print 4*1000
print "Hello World!"

No i palca, na konsoli mam:
4000
Hello World!

a w przeglądarce wyświetlona jest cała treść skryptu
#!/usr/bin/env python
etc.

ścieżka do pythona jest właściwa [bo na konsoli skrypt się wykonuje w katalogu /web]
skrypt main.py na atrybuty wykonywalności chmod 755, nadałem, choć nie wiem czy potrzebnie ...
skrypt main.py jest na virualserver, zakładanym z panelu systemowego, przy czym skrypt index.php umieszczony wraz z mian.py odpala się bez problemu, więc w konfiguracji virtualservera chyba nie ma problemu.

Aha, jestem kompletnie zielony, jeśli chodzi o unix/linux, będę wdzięczny za proste, odpowiedzi.
W sieci znalazłem jeden kierunek - problem z wykonywaniem skryptów cgi na obcym hostingu. Ale ja mam swój hosting, choć być może źle skonfigurowany, bo apache dla mnie to też wyzwania, szczególnie że mnogość plików z ciągiem znaków config w nazwie trochę mnie dobija.

Dzięki za pomoc.
Rysiek
 
  • Sad
Reakcje: kaktus
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.