Pomoc Problem z połączeniem ... proszę o pomoc

ultraHD

Entry Technician
Q Associate
23 Maj 2017
83
4
8
29
QNAP
null
Ethernet
null
Wczoraj zbanowałem jakieś IP w serwerze i dzisiaj nie mogę się dostać do serwera

W sensie dostęp mam tylko na chwilę jak serwer wyłączę z prądu włącze i się tam uruchamia, ale po chwili go tracę.

Jak w tym czasie jak mam dostęp skasować wszystkie zbanowane IP ?

Ktoś wie jak szybko usunąć zbanowane IP?


serwer TS-228
 
Nie masz dostępu w sieci LAN, czy WAN?

Jeśli w LAN, to wejdź przez WAN i analogicznie.

Jeszcze mam pomysł jeśli akcja idzie po LAN to zmienić IP NAS-a na inne.

Jak nie, pozostaje "twardy reset" i naciśnięcie przycisku z tyłu NAS dłużej niż 3 sekundy z tego co pamiętam. Niestety ustawienia znikną wszystkie.
 
Nie masz dostępu w sieci LAN, czy WAN?

Jeśli w LAN, to wejdź przez WAN i analogicznie.

Jeszcze mam pomysł jeśli akcja idzie po LAN to zmienić IP NAS-a na inne.

Jak nie, pozostaje "twardy reset" i naciśnięcie przycisku z tyłu NAS dłużej niż 3 sekundy z tego co pamiętam. Niestety ustawienia znikną wszystkie.

Właśnie zrobiłem reset serwera dostęp już mam wszystko działa, ale straciłem wszystkie zbanowane numery IP, a było ich chyba z 300... jestem rozgoryczony.

dzięki za pomoc !
 
Dlatego wystarczyło prawdopodobnie zmienić IP po LAN Nasa wejść do niego i wszystko by było.
sam sobie zrobiłem krzywdę banując IP, ale naprawa poszła gładko :)

Dodam tylko bo mam takie małe pytanko

w panelu sterowania > poziom zabezpieczeń mam ustawić opcję > Nie zezwalaj na połączenia z listy ??
https://iv.pl/images/99291344910900358010.png

czy mam zostawić na Zezwalaj na wszystkie połączenia
przed chwilą ustawiłem to na Nie zezwalaj na połączenia z listy i znowu nie mogłem się dostać na serwer widocznie numer IP musi być gdzieś w tym spisie zbanowanych, ale tych numerów zbanowanych IP jest za dużo i nie mogę go znaleźć.
 
Wychodzi na to że masz dwa rozwiązania:
  1. zezwolenie na wszystkie polączenia, opcja - Zezwalaj na wszystkie połączenia
  2. lub Nie zezwalaj na połączenia z listy, ale w tym wypadku musisz skasować z listy swoje IP, albo usunąć z niej wszystkie wpisy
 
A nie wystarczy ze wybierzesz:
upload_2018-2-21_13-8-28.png
 
ale ciężko jest mi odnaleźć zbanowane IP na liście szkoda, że nie można powiększyć tej listy albo wyszukać po numerze.
A jednak da sie wyszukiwać IP z listy, tyle że poprzez aplikację mobilną...
Wchodzimy w Narzędzia systemowe -> Lista zablokowanych
I tutaj jest możliwość przeszukiwania listy. Ciekawe tylko dlaczego nie dali takiej opcji w systemie NAS'a :/