Pomoc Problem z połączeniem przez przeglądarkę

gentillo

Systems Admin...
Q's Expert
10 Listopad 2012
272
1
19
18
48
Nowy Sącz
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry, w dniu dzisiejszym powitał mnie problem z serwerem. Nie jestem w stanie połączyć się z nim przez przeglądarkę. Jestem w mojej sieci domowej. Przy próbie połączenia dostaję komunikat: You don't have permission to access this resource. Na chrome i edge taka sama sytuacja. Na telefonie przez Samsung Internet podobnie. Zmapowany dysk działa. Przez aplikacje na Androidzie dostęp do plików bezproblemowy.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.4.1715
Model serwera: QNAP TS-453A
 
Nic nie zmieniałem w konfiguracji i jeszcze wczoraj wszystko działało ok. Chyba była jakaś aktualizacja firmware'u. Nie mam włączonych żadnych powiadomień.
Dodaj port 8080 do adresu IP serwera lub zastosuj https
Pomogło:)


Też miałem takie same objawy przy próbie zalogowania się na Qnapa z poziomu przeglądarki. Po wpisaniu adresu serwera w sieci lokalnej pojawiał się ekran w przeglądarce z informacją:

Forbidden
You don't have permission to access this resource.

Nie robiłem żadnych zmian od ostatniego logowania, więc zdziwiło mnie to.
Dodam, że z poziomu exploratora Windowsa i programu Qfile na komórce mogłem sie bez problemu dostać do danych.

Dopiero, zgodnie z podpowiedzią z tego forum, wprowadziłem adres z numerem portu i zadziałało.
Dziękuję bardzo.

I jeszcze pytanie, co było przyczyną tego problemu? Może ktoś wie?
Dlaczego przeglądarka kilka dni wcześnie widziała serwer, a po kilku dniach nagle nie mogłem się zalogować?
 
Zacznijcie czytać changelog...
Added an option to choose whether to redirect users to the NAS login screen when connecting to the NAS IP address without the system port. To enhance device security, this option is disabled by default.
 
Mój NAS nie pracuje 24h, bo go wyłączam, kiedy go nie potrzebuję. Bardziej służy mi jako wewnętrzny magazyn danych, zdjęć, filmów. Tak, żeby wszyscy domownicy mieli do niego dostęp.
NAS nie jest widoczny na zewnątrz, bo tego nie potrzebuję.
 
@tnt_gt

Dokładnie to samo chce zrobić. 1:1. Z tego co pisali to NAS nie nadaje się do pracy właśnie przyrywanej. Rozumiem, że nie miałeś z tym żadnego problemu?
A jak z Beckapem ? Sam robisz jak Ci się przypomni czy ustalasz harmonogram ?
 
Nigdy nie miałem problemów, chociaż nie jest to najnowszy model (253A), ale naprawdę daje sobie świetnie radę.
Zwiększyłem w NASie pamięć do 8GB i widać zdecydowaną różnicę w prędkości działania systemu.

Dzisiaj włączyłem go po tygodniu nieużywania i zaczął normalną procedurę uaktualniania oprogramowania...
Właśnie uaktualnił się system. Czasami dodatkowo trzeba ręcznie uaktualnić oprogramowanie i to wszystko.
Jeszcze wrzucę parę nowych zdjęć i na dzisiaj koniec pracy NAS.

Czasami przeglądamy sobie skatalogowane zdjęcia, słuchamy muzyki poprzez DLNA na odtwarzaczu.
Generalnie wszystko działa bezproblemowo.

Nie potrzebuję mieć ciągłego dostępu do danych, więc NAS nie pracuje cały czas.
 
@tnt_gt Dzięki Wielkie za obszerną odpowiedz. W takim razie tez tak spróbuje używać, bo zależy mi , aby działał tylko jako magazyn zdjęć. A jak Ci się sam zaktualizował skoro zablokowałeś dostęp do internetu ?
 
@tnt_gt Dzięki Wielkie za obszerną odpowiedz. W takim razie tez tak spróbuje używać, bo zależy mi , aby działał tylko jako magazyn zdjęć. A jak Ci się sam zaktualizował skoro zablokowałeś dostęp do internetu ?

Może źle się wyraziłem. NAS jest włąoczny do sieci lokalnej w domu (routera) i komunikuje się ze światem tylko do aktualizacji, robi to automatycznie.
Nie udostępniałem jego zasobów na zewnątrz sieci.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. You don't have permission to access this resource.
  2. Forbidden You don't have permission to access this resource.
  3. https://forum.qnap.net.pl/threads/problem-z-po%C5%82%C4%85czeniem-przez-przegl%C4%85dark%C4%99.37784/
  4. 403 forbidden