Pomoc Problem z połączeniem QNAPa z zewnątrz

lukasz_WWW

Nowy użytkownik
Noobie
12 Luty 2017
4
1
3
37
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam,

Mam problem z połączeniem z moim qnapem z zewnątrz. Po LAN-ie jest wszystko ok. Ostatnio korzystałem z tego urządzenia w pracy tam jeśli chodzi o dostęp do internetu to korzystam ze statycznego adresu IP, natomiast w domu mam dynamiczne IP (netia - netiaspot). Próbowałem przekierować porty, ale nadal jest coś nie tak. Jak należy skonfigurować urządzenie?

upload_2017-7-12_21-2-32.png


upload_2017-7-12_21-13-37.png


i przekierowanie na netiaspot:
upload_2017-7-12_21-24-57.png

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0238 Build 2017/07/03
Model serwera: QNAP TS-251A
 

Załączniki

  • upload_2017-7-12_21-4-8.png
    upload_2017-7-12_21-4-8.png
    42,7 KB · Wyświetleń: 39
UPNP niestety nie dziala, DMZ tez... tak mam publiczny.
Zabawne jest to gdy mam uruchomione UPNP na NAS oraz na routerze, wtedy po wpisaniu adresu w domenie myqnapcloud.com, przekierowuje mnie na strone administracyjna routera, Z ZWENATRZ. Myslalem ze to jakis bug, ale wpisalem strone na telefonie z odlaczonym WiFi i bylem na stronie administracyjnej routera...
 
Może ustaw inny port na nasie niż 80, np. 9090 i wtedy przekieruj na routerze. Potem sprawdź z zewnątrz (nie z sieci lokalnej) swój adres xxx.myqnapcloud.com:9090
Jeśli masz publiczne (zew) IP nie ma bata żeby nie działało.
 
dalej przekierowuje na strone administracyjna routera, to jest poprostu dramat!
edit: dziala tylko gdy przekieruje WSZTSTKO na TCP 8082 to po wpisaniu adres.myqnapcloud:8082 moge polaczyc sie z routerem a co z serwerem vpn (PPTP) i reszta? oraz dalej po wpisaniu adres.myqnapcloud badz :443, :8080 jestem na stronie administracyjnej routera nawet z zewnetrznej sieci
 
tutaj mozna zobaczyc ustawienia portow routera oraz nas
netia_spot
UPNP na routerze i nas, DMZ na adres NAS dalej tak samo, gdy zrobie porty na sztywno to samo.
adres.myqnapcloud.com przekierowuje na strone routera... :8082 na nas, natomiast dalej VPN nie dziala, gdy lacze sie wewnatrz sieci na adres ip 192.168.1.10 dziala, gdy przez domene z zewnatrz/wewnatrzz niestety nie dziala.
Dalej nie wiem czemu przekierowuje na wewnetrzna strone routera nawet gdy wszystko jest domyslnie...
 
Niestety, wylaczenie UPNP + DMZ, to dalej po wbiciu adresy w domenie myqnascloud.com = dalej przekierowanie na strone routera.
To naprawde jest dramat. XXI wiek a router mozna sterowac z zewnatrz bez wiedzy wlasciciela.
 
Dziekuje za pomoc, niestety NETIA nie pomogla, kupilem TP-Link C20 (nie mieli C59/C60 na atherosie a chcialem cos taniego).
Szybkie przekierowanie portow, jako ze mam InterNetia to wystarczyl klon MAC badz zmiana MAC przez netie i dziala rewelacja.

Dziekuje kazdemu za pomoc, niestety, rozwiazania z Netia Spot nie ma, moze i jest lecz szkoda czasu skoro od 70 do 150PLN mozna kupic dobry badz bardzo dobry router na ktorym zrobimy wiele, albo i wszystko co jest potrzeba po zainstalowaniu OpenWRT/LeDe
 
Podepnę się pod temat.
Szanowni Państwo,

W związku z modernizacją sieci w dniu 14.02.2018 (Środa) między
godziną 09:00 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w dostępie do internetu.

Jednocześnie pragniemy Państwa poinformować, iż w związku
z modernizacją sieci zmianie ulegnie przyznany Państwu adres IP.

Prosimy o ustawienie dynamicznego (automatycznego) pobierania adresu IP (DHCP).
Jest to standardowe ustawienie większości routerów, więc zmiany
konfiguracji nie powinny być konieczne.​

Przepraszamy za niedogodności i zapewniamy, że zaplanowane prace mają na celu świadczenie Państwu najwyższej jakości usług.

Miałem zmianę adresu publicznego i wewnętrznego u mojego providera. myqnapcloud.com właściwie wykrył nowy adres IP. Niestety za nic w świecie nie mogę wejść po nowym adresie, wiem że jest coś takiego jak routing i wymaga trochę czasu zanim zostanie wybrana ścieżka do mojej sieci wew. Ni emniej jednak jak miałem kiedyś zmienne IP, to DDNS no-ip.com robił to niemal natychmiast, tak ze nie odczuwałem nawet braku połączenia z NAS:
upload_2018-2-15_14-44-19.png


Mam za to możliwość wejścia przez QLink, ale nie działają tam dodatkowe funkcje. Mam włączone UPnP, bo tak było i działało. Bardziej mnie zastanawia to że po adresie publicznym nie mogę wejść na router z czym nie powinno być problemu.

Czy mam po prostu czekać?

dodam jeszcze że rTorrent działa jak najbardziej prawidłowo itp. nie mogę tylko wejść przez IP czy domenę xxx.myqnapcloud.com.
Hej w moim wypadku to Provider zawiódł. Napisałem, przydzielono mi nowy adres i po 5 min wszystko działa.