Pomoc Problem z połączeniem VPN korzystając z L2TP

martin7

Nowy użytkownik
Noobie
2 Sierpień 2017
3
0
1
31
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Dzień dobry,

od kilku dni próbuję skonfigurować serwer TS-251A jako serwer VPN korzystając z L2TP.

Moja sieć wygląda następująco: światłowód wpięty jest do Dasan H665, skąd kablem RJ45 idzie do switcha TP-Link TL-SG108E. Ze switcha kable prowadzą do 2 routerów(2 sieci wifi) rozmieszczonych w domu. Do jednego z nich AC750 podłączony jest mój serwer NAS. Łączenie po sieci LAN działa bez problemu. Problem pojawia się przy próbie połączenia z zewnątrz.

Oto co wykonałem:

[*]włączyłem protokół L2TP:
tplink4.PNG

[*]włączyłem użytkownikom L2TPX
tplink5.PNG

[*]otworzyłem porty w routerze AC750
tplink3.PNG tplink1.PNG


[*]Status routera wygląda następująco:
tplink2.PNG tplink8.PNG

Łącząc się za pomocą iPhone'a w ustawieniach VPN wpisuję odpowiednio:
tplink7.png
Próbowałem również różnych kolejności haseł do konta i klucza wstępnego, ale nie pomaga. Pojawia się komunikat:
tplink6.png

Od kilku dni walczę z połączeniem z zewnątrz. Próbowałem ponownej konfiguracji routera, ale bezskutecznie. Będę wdzięczny za pomoc.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0262 Build 20170727
Model serwera: QNAP TS-251A[/B][/B]
[/LIST]
 
1. Skąd to urządzenie dostaje ten adres ?
Jeśli to ten dasan, to na nim też musisz skonfigurować przekierowanie portów , to jest właśnie double nat.

2. Ok, nie znam providera.
1. Skąd to urządzenie dostaje ten adres ?
Jeśli to ten dasan, to na nim też musisz skonfigurować przekierowanie portów , to jest właśnie double nat.

2. Ok, nie znam providera.
 
  • Lubię to
Reakcje: grzenio
1. Skąd to urządzenie dostaje ten adres ?
Jeśli to ten dasan, to na nim też musisz skonfigurować przekierowanie portów , to jest właśnie double nat.

2. Ok, nie znam providera.

Problem rozwiązany - dziękuję. Provider ustawił Dasan jako "przezroczysty" i na routerze łączę się protokołem PPPoE, dzięki czemu wszystko już działa.