Pomoc problem z podłączeniem do OpenVPN

pebewici

Nowy użytkownik
Noobie
5 Luty 2021
1
0
1
53
QNAP
TVS-x71
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry.
Witam wszystkich użytkowników forum, piszę tu po raz pierwszy, niestety od razu z problemem.
Jeśli ktoś mógłby mnie nakierować na to gdzie lub w jaki sposób szukać rozwiązania byłoby super.

A problem wygląda tak. Są 2 komputery z których podłączamy się do OpenVPN. Komputery są w różnyych lokalizacjach i łączą się z internetem przez różnych operatorów.
Najpierw podłączam się z komputera A, następnie z komputera B - wszystko jest OK.
Jeśli najpierw podłączę się z komputera B a potem próbuję podłączyć komputer A połączenie nie ustanawia się - jest typowy błąd jakby nie było internetu i program ponawia próby podłączenia się. Jeśli teraz rozłączę połączenie komputera B, komputer A sam uzyskuje połączenie. Teraz mogę znowu podłączyć komputer B i wszystko działa. Dzieje się tak za każdym razem od kilku miesięcy. Wcześniej wszystko działało normalnie, nie jestem pewien ale możliwe, że zmieniło się to po aktualizacji firmware. Później robiłem też aktualizację z nadzieją że problem się rozwiąże ale niestety nic się nie zmieniło.

Nie ma znaczenia czy z tych komputerów loguję się do VPN-a na różnych użytkowników czy na tego samego.

Będę wdzięczny za wskazówki.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.1.1495 Build 20201123
Model serwera: QNAP TVS-1271U-RP