Pomoc Problem z ponowną aktywacją licencji.

Eskan

Entry Technician
Q Associate
29 Grudzień 2012
32
2
8
Dezaktywowałem licencję na exFAT. Nie pytajcie dlaczego :| Przy ponownej aktywacji online wyrzuca błąd 1205 "Failed to update the license due to mismatched license statuses." PAK jest właściwy. Przy aktywacji offline - "PAK is not available, please make sure you've filled out the correct PAK". UDI spisane prawidłowo, PAK j.w. Licencję instaluję przez "Dodaj", innej możliwości w AppCenter nie zauważyłem. Robię analogicznie jak tutaj Jak kupić i zainstalować licencję na aplikację McAfee na serwerze QNAP NAS? :: Miscellaneous ::NAS :: QNAP
Pozostaje tylko helpdesk?
TS-251+ 4.3.2.0050
 
Helpdesk zareagował dość szybko, rzeczowo i skutecznie. Za wszystko duży "+". Należy pobrać plik z AppCenter > Moje licencje > Kolumna "Działanie" i przesłać razem z opisem problemu. W odpowiedzi otrzymamy informację, że nasz licencja już ponownie aktywna. I tyle. Aktywujemy ponownie tak jak za pierwszym razem, za pomocą nr PAK.
Niepokoi mnie tylko to co jest napisane w samouczku Qnapa. Coś się nie popisali.
"Od momentu dokonania aktywacji sterownik exFAT będzie uruchomiony na serwerze NAS. Jeśli jednak nastąpi ponowne zainicjowanie serwera NAS, mogą pojawić się problemy z rozpoznaniem licencji. W takim przypadku należy skontaktować się z działem obsługi klienta QNAP w celu ponownej aktywacji."
 
Bo zamiast cudować z płatnymi licencjami, wystarczyło zwiększyć cenę kanapy o te 2 dolce i miec exfata w systemie na stałe.
Ale nie, po co ;).
 
Chwila... Ja mam qnapa droższego o więcej niż te 2 dolce i niby też mam tę licencję??? Poza tym coś mi się wydaje, że exfat jest obsługiwany przez linucha (na razie bez formatowania), tylko płaci się za oryginalny sterownik od micro$oftu, który jest szybszy.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Chwila... Ja mam qnapa droższego o więcej niż te 2 dolce i niby też mam tę licencję??? Poza tym coś mi się wydaje, że exfat jest obsługiwany przez linucha (na razie bez formatowania), tylko płaci się za oryginalny sterownik od micro$oftu, który jest szybszy.
Nie, chodziło mi o to, że przecież mogli wliczyć cene licencji do produktu finalnego ( nas-a ) a nie cudować z licencjami.
Jakoś apple nie wymaga wykupienia osobnej licencji na exfat, po prostu exfat jest obsługiwany natywnie przez os x :) Można ? Można ale po co....
Taki już mały offtop: szukałem jakiegoś natywnego sterownika exfat na linucha i nie ma. Można jakieś kupić ale jako chyba producent hw na linuxie, jako końcowy user nie można.
Zostaje tylko exfat-nofuse, ale cii... podobno nielegalny:D.
Sorry za OT.
 
A po cholerę ci ten cały exfat? Ja zgrywam materiał przez PC, który łączy się z NAS przez LAN i problem z głowy. Czy NAS musi koniecznie czytać te karty bezpośrednio? Wystawiasz udział sieciowy qnapa, zgrywasz na niego dane i porządkujesz je z poziomu dowolnego urządzenia lub nawet file station jak się uprzesz. Dlaczego tak bardzo pożądasz tego exfat?
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
A po cholerę ci ten cały exfat? Ja zgrywam materiał przez PC, który łączy się z NAS przez LAN i problem z głowy. Czy NAS musi koniecznie czytać te karty bezpośrednio? Wystawiasz udział sieciowy qnapa, zgrywasz na niego dane i porządkujesz je z poziomu dowolnego urządzenia lub nawet file station jak się uprzesz. Dlaczego tak bardzo pożądasz tego exfat?

Gdzieś napisałem, że go pożądam :)?
Ja wogóle nie mam exfatu w moim olympusie i co z tego ? Opisałem moje przemyślenia i wnioski, nic więcej :)
Nie spinaj się tak :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Dlaczego tak bardzo pożądasz tego exfat?
Po prostu bywa szybciej, gdy pendraka (szczególnie USB 3.0) lub kartę (szczególnie w czytniku/adapterze USB 3.0) podepniemy bezpośrednio do NAS, no i można wyłączyć kompa na czas kopiowania. A powiem Ci, że kopiowanie zdjęć z karty 128 GB (przecież do 32 GB pojemności nośnika exFAT nie ma sensu, czyli zabawa zaczyna sie od 64 GB w górę) trwa, oj trwa (przez kompa u mnie ze dwie godziny, wyłączenie weryfikacji polecam hardcorowcom), a filmów z karty 256 GB jeszcze nie próbowałem ;)

$3-$4 można przełknąć, ale mechanizm zrobili tak upierdliwy, że powstrzymuje chętnych przed zakupem (no np. mnie powstrzymuje jak się naczytam takich wątków :D)