Problem z QNAP 109 PRO :((( - przestał reagować...

Dyskusja w 'Podstawowe ustawienia systemowe' rozpoczęta przez użytkownika mizgal, 28 Październik 2009.

Ładowanie...
  1. mizgal

mizgal Passing Basics Beginner

Local Time:
    02:54
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-109/209 Pro
    Ethernet:
    802.11n
    TS-109/209 Pro 802.11n
    Witam,

mam taki oto problem - QNAP 109 PRO z Dyskiem SAMSUNG BARRACUDA 7200.11 750GB i FW w ostatniej stabilnej wersji. Działało to przez cały czas bardzo dobrze - bez problemów - naprawdę super.

Ale wczoraj NAS zaczął regularnie padać. Miał problemy ze startem (po kilka razy) SMART w panelu pokazywał ze status dysku jest NORMAL i zalecał "scan disk". Robiłem testy i zgłaszał sie READ ERROR - a sam scan disk nigdy uruchomiony z panelu nie ruszył.

Pomyślałem że to za dużo rzeczy uruchomionych na raz go obciążyło...wyłączyłem prawie wszystkie usługi... na koniec zrobiłem update firmwareru bo zaczał dziwne rzeczy pokazywać w FINDERZE. po aktualizacji NAS w ogóle się nie podniósł - uruchamia dysk - ale cały czas mryga czerwono/zielone światełko i nic nie mogę z nim zrobić :-( kolejne restarty nie.

Na dysku mam bardzo ważne pliki i nie mogę sobie pozwolić na ich utratę.

****NOWE
    Wymieniłem firmware w dysku. NAS go ładnie podniósł - wszystko śmigało. W zakładce od sprzętu jednak SMART powiedział że są błędy i zaleca wymianę dysku oraz scan check. Rozpocząłem scan check i po chwili warkotu dysk zamarł. NAS mryga na czerwono.

Co z tym fantem dalej robić?

z góry dzięki
    Mizgal

2. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Local Time:
    02:54
    Oceny:
    +1 450 / 30 / -6
    Followers:
    24
    QNAP:
    TVS-x71
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x71 1 GbE
    Najprawdopodobniej uszkodzony dysk. Podepnij pod PC is sprawdz.

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.