Problem z Qnap 109 Pro

theman

Nowy użytkownik
Noobie
22 Październik 2009
2
0
1
Witam

Mam problem z moją 109, a mianowicie parę dni temu miałem krótka( mniej niż 1 s ) przerwę w dostawie prądu. Po tym wydarzeniu QNAP sie wyłączył, po czym już nie wstał.
Dziś sie bardziej za niego zabrałem, bo potrzebuje odzyskać dane z dysku. Tak wiec go rozkręciłem dysk wyjąłem, lecz prądu zapomniałem odłączyć, przez przypadek nacisnąłem power o QNAP ożył. Spróbowałem wiec włożyć dysk( Seagate 1,5 TB) , który w nim siedział, jednak z dyskiem nie wstał, spróbowałem z drugim *( stary matrox 3,5 cala ) to samo, stwierdziłem, że do trzech razy sztuka i włożyłem trzeci dysk ( Toshiba 2,5 cala ) i z tym dyskiem 109 wstała. Zainstalowałem na niej nowy firmware wszystko hula tak jak trzeba.
Ktoś miałby jakiś pomysł dlaczego tak jest ?
Drugie moje pytanie brzmi:
Jak udostępnić dysk( Seagate 1,5 TB sformatowany pod ext 3) podłączony po usb żeby można było z niego przekopiować potrzebne pliki ?
Próbowałem podłączyć go pod pc ale żaden dostępny program chyba nie daje rady nic z nim zrobić bo mam win 7 a wszystkie programy są pod xp.
Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie/ porady .
 
Sprawa nr 1 wydaje się prosta. Jak nie ma prądu (powinieneś dla bezpieczenstwa zainwestować w UPS) to qnap się wyłącza i jeżeli w konfiguracji nie ustawisz opcji "po powrocie prądu uruchom qnapa" (czy jakoś tak), to sam się nie włączy.

Włączyłeś go guzikiem i zadziałał.

Pozostałe efekty, mam wrażenie były już tylko skutkiem wyjęcia dysku.


Co do podłączeniu dysku to uruchom qnapa z innym dyskiem i tego seagate podłącz po esata lub usb do qnapa i powinien go widzieć
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Wydaje mi się jednak że nie jest to takie proste. Gdyż tak jak pisałem wcześniej QNAP nie chce się włączyć z dyskiem 3,5 cala, tak jak by miał za mało prądu na rozruch dysku.

Co do drugiej sprawy to zrobiłem tak jak mówisz czyli w QNAPie siedzi teraz 2,5 calowy dysk a Seagte'a podłączyłem pod USB. Cóż w opcjach QNAPA Urządzenia zewnętrzne -> Dysk USB. Dysk jest wykrywany i pokazują sie podstawowe informacje dotyczące dysku. Jednak ja mam problem żeby zacząć przeglądać zawartość tego dysku. Zmapowałem folder Qusb ale pokazuje on zawartość dysku w Qnapie czyli dysku 2,5 calowego. A jak zrobić żeby przedgladać/kopiować /odczytywać zawartość dysku podłączonego pod usb ?
 
Witam,
Dysk 2.5’’ do swojej pracy potrzebuje tylko jednego napięcia 5V, natomiast dysk 3.5’’ potrzebuje dwóch napięć 5V i 12 V.

Pobierz jakiegoś linux’a uruchamianego z płyt. Spróbuj pod nim przejrzeć dysk z Qnapa. Jeżeli wszystko będzie poprawnie to przegraj dane na dysk w systemie Windows (NTFS).

Pozdrawiam
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz