Pomoc Problem z replikacją : rsync: ACLs are not supported on this server

pawelrutkowski

Passing Basics
Beginner
2 Luty 2015
19
4
3
42
Lipno
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
1 GbE
Witam
W jednej sieci posiadam QNAP TS-239Pro II+ (4.1.0 2014/06/12) oraz QNAP TS-219P (3.3.4 Build 1019T Q10BI11576)
Problem dotyczy replikacji
na 239ProII+ ustawiona jest Kopia zapasowa na poziomie plików NAS do NAs > adres IP nazwa i hasło z 219P wpisane prawidłowo port 873 Test ok
Folder źródłowy wybrany taki sam z nazwy ale docelowy na drugim sprzęcie wybrany ,
W opcjach : Wykonaj przyrostową replikację
Skasuj dodatkowe pliki na zdalnym celu
Efektywne przetwarzanie plków rzadkich
Replikuj ACL oraz rozszerzone atrybuty

To wszystko było od początku zaznaczone i od wielu miesięcy wszystko ładnie się replikuje co wieczór (około 40 udziałów razem)
Problem pojawił sie po nocy w której zmienił się czas na zimowy
Aktualnie czas jest wszędzie taki sam (nie wiem czy to zbieg okoliczności czy to ma jakiś na to wpływ )
ale od tego dnia są błędy w replikacji.
Poniżej dodaje logi:

rsync: ACLs are not supported on this server
rsync error: requested action not supported (code 4) at clientserver.c(850) [receiver=3.0.6]
rsync: read error: Connection reset by peer (104)
rsync error: error in rsync protocol data stream (code 12) at io.c(760) [sender=3.0.7]

tak jakby listy kontroli dostępy nie były wspierane na tym starszym sprzęcie na który replikuje??
Jak wyłączę opcję :Replikuj ACL oraz rozszerzone atrybuty wszystko działa prawidłowo.
Tylko że zawsze było włączone to ACL więc nie bardzo rozumiem czemu nagle mam to wyłączyć
Mogę to zrobić tylko pytanie jaki to będzie miało wpływ na dane zawarte w takiej replikacji?
ACL kojarzy mi się z prawami dostępu do folderów i plików.
Jak replikacja nie będzie zawierała tych danych to jak to się odbije na tym drugim sprzęcie na którym mam taki sam zestaw użytkowników wraz z ustawionymi takimi samymi uprawnieniami do zasobów. (Jest to serwer który posiadam na wypadek awarii podstawowego dlatego potrzebuje tam dokładnie takie samo środowisko z użytkownikami uprawnieniami i takimi samymi zasobami i replikami danych w nich)

Wracając do problemu mam kilka pytań:

Co mogło sprawić że pojawił sie taki błąd?
Co on oznacza faktycznie ?
Czy mając na uwadze fakt że sprzęt ma być lustrzanym środowiskiem muszę replikować też ACL?
Co się stanie jak replikację będą robione bez ACL?
Jak naprawić - przywrócić prawidłową replikację z ACL?
Czy aktualizacja do takiego samego oprogramowania na 219P jakie aktualnie mam na 239Pro rozwiązała by sprawę?
 

Mogą Cię zainteresować