Pomoc problem z serverem qnap 212

olineo

Nowy użytkownik
Noobie
25 Sierpień 2012
5
0
1
Witam wszystkich, jestem tu nowy wiec prosze admina o rozwage jesli umiescilem post w nieodpowiednim mcu i przesuniecie go tam gdzie moge uzyskac pomoc :p:)
MIanowicie od tygodnia moj server Nas 212 zaczal zachowywac sie dziwnie : pare razy dziennie link is up i down ( w logach) a w teorii nie mozna sie z nim polaczyc. by po 10 min wszystko bylo ok i tak pare razy dziennie
Budowa sieci : modem >router linksys wrt54g> QNap 212

probuje na wszelkie sposoby zadzialac ,niestety bez skutku

router jest raczej ok ( pingowalem go z zewnetrznej sieci ,pakiety dochodza nieprzerwalnie,LAn tez musi byc ok ..bo w moemencie kiedy jest brak dostepu do servera inne komputery w sieci maja dostep do neta .Jedynym niepokojacym faktem moga byc ataki z innych ipkow z chin usa itd..czyli podejrzewam floodowanie DoS-em.KOlejnym faktem ktory zauwazylem wczoraj jest to ze w sieci znajduja sie 4 komputery i server.... niekiedy jest tak ,ze na server nie mozna wejsc tylko z losowo wybranego komputera (inne natomiast wpuszczzaja)
DOdam ,ze robilem juz update'a .

czy ktos moze ma pomysl co to moze byc i jak mi pomoc?
 
Witam,
Link is UP / Down oznacza problemy z połączeniem sieciowym pomiędzy urządzeniem Qnap a routerem.
Przyczyną może być uszkodzony kabel (źle zaciśnięta wtyczka) lub coś się dzieję z routerem ( z tym portem). Zacznij od wymiany kabla jeżeli to nie pomoże to pomiędzy router i Qnap’a wepnij dodatkowy switch – Jeżeli znikną komunikaty masz odpowiedź o uszkodzeniu routera, jeżeli będą nadal to problem z urządzeniem Qnap.
Pozdrawiam
 
Witam, Tylko chodzi o to ,ze probowalem podpiac zwyklego tp-linka ,bez wiekszej konfiguracji tylko z natowaniem (bez przekierowania portow) i problem byl ten sam ( chyba ze faktycznie z portami musze sie pobawic ) faktycznie nie kombinowalem z kablem jeszcze...( ale jest to oryginalny od qnapa ..nie zaden robiony recznie ) -wiec chyba maleprawdopodobienstwo ...
Zastanawia mnie fakt ze w momencie kiedy pojawi sie problem to czasami wystepuje on tylko na jednym kompie... na 2 pozostalych dziala ...
 
własnie nie , dzieje sie to losowo ,tak jak radziles kupilem i wrzucilem switcha pomiedzy .ciezko jest mi powiedziec czy to juz dziala poprawnie...bo dzis niedziela i do biura jedynie zdalny dostep .... i niby chodzi ...ale cyrki zaczynaja sie dopiero wtedy kiedy server jest przeciazany(uzywany) bynajmniej tak mi sie wydaje
 
nie wiem co tam sie pochrzanilo ale teraz to juz nawet nie mam zdalnego dostepu do ftp :/ pyta niby o haslo wpisuje a potem jest baiala strona... kiedy probje ponownie to juz nawet nie pokazuje okna logowania tylko ze nie ma takiej strony