Pomoc Problem z TS-219P po aktualizacji do 4.1

SlawekR

Passing Basics
Beginner
31 Październik 2010
11
1
3
Bydgoszcz
QNAP
TS-219P
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam,

po aktualizacji firmwaru do wersji 4.1 mój TS-219P przestał widzieć dyski w RAID1. Udało mi się z Waszą pomocą przywrócić go do życia.
Niestety od tego momentu bywa z nim różnie, mam różne "przygody":

1. Nas potrafi się zrestartować.
2. Po uruchomieniu nie widzi dysków, ale po ponownym restarcie już je widzi.

Dodatkowo sygnalizuje błędy:
The system was not shut down properly last time
co nie ma miejsca, przynajmniej z mojego punktu widzenia.
[Mirror Disk Volume: Drive 1 2] The File system is not clean. It is suggested that you go to [Storage Manager] to run "Check Files System"
Co oczywiście robię a TS nic nie znajduje. Nawet formatowałem dyski na nowo. Ale błąd powraca jak bumerang.

Zaczynam się zastanawiać czy po przez dyski czy przez TS. Macie jakieś sugestie?

Sławek
 
1. Nas potrafi się zrestartować.
2. Po uruchomieniu nie widzi dysków, ale po ponownym restarcie już je widzi.
Tak jakby dyski się wypinały. Mogą być źle zainstalowane?

The system was not shut down properly last time
co nie ma miejsca, przynajmniej z mojego punktu widzenia.
No jak? Jeśli serwer się sam wyłącza to jest niepoprawne zamknięcie. Sygnalizuje błąd.

[Mirror Disk Volume: Drive 1 2] The File system is not clean. It is suggested that you go to [Storage Manager] to run "Check Files System"
Co oczywiście robię a TS nic nie znajduje.
Normalne po powyższym.

Nawet formatowałem dyski na nowo. Ale błąd powraca jak bumerang.
Całkiem formatowałeś dyski? Czyli nie znajdują się na nich żadne dane? Jeśli tak, to wyczyść fdisk'iem partycje systemowe z dysków albo podłącz do PC i je wszystkie usuń.

Albo zresetuj ustawienia serwera NAS do domyślnych. To powinno pozbawić oprogramowanie starych configów.
 
Jak nic nie masz na tych nośnikach, to proponuję wykonać pełną diagnostykę i pełne formatowanie pod PC. Wykluczy to ich usterkę. W miarę możliwości próbował bym na nowo wykonać inicjalizację systemu.
Czyli - Spółdzielnia Pracy Odnowa ;-)
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz