Pomoc Problem z TS-253 Pro Firmware Recovery

R.e.d

Nowy użytkownik
Noobie
26 Luty 2020
3
1
3
32
QNAP
null
Ethernet
null
Witajcie, nie jestem pewien, czy założyłem temat w dobrym miejscu i z góry przepraszam jeśli źle go umieściłem. Jeśli chodzi o problem zacznę od początku.
W moje ręce dostał się QNAP TS-253 Pro, zaś od użytkowników dowiedziałem się, tyle że przestał działać. Żadnych szczegółów. Po podłączeniu monitora i i klawiatury i uruchomieniu go wyskoczył mi komunikat o braku bootowania z dysku(?), zaś po jego wyjęciu (był tylko 1 mający 2TB) pojawił się taki komunikat:

Rys.1a.jpg

Uznałem, że system padł i szukałem sposobu na przywrócenie go i postępowałem według wiki i drugiego podpunktu Firmware Recovery - QNAPedia. Obrazy z lików nie działaby poprawnie (dsl i clonezilla) i dopiero za pomocą najnowszej wersji clonezilli mogłem użyć tych dwóch poleceń z wiki:
# sudo su
# fdisk –l
Co dało wynik inny od tego z wiki:
Rys.3.jpg

I tu moje pytanie czy padła pamięć wewnętrzna zawierająca firmware w TS-253 Pro? Uznałem, że nie ma sensu kopiować "dom.img" do loop0, tym bardziej, że obraz jest dwa razy większy. Będę wdzięczny za pomoc.


Wersja oprogramowania Firmware: ?.?.?
Model serwera: QNAP TS-253 Pro
 

Załączniki

  • Rys.2.jpg
    Rys.2.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 72
ten nas, wg specyfikacji ma moduł DOM 512 MB - jesli go nie widać tzn
1. jest uszkodzony DOM
2. jest uszkodzony slot DOM

na upartego ... pamiętam że ktoś zastąpił ten moduł pendrive'm (wymagało to przeróbek w nasie) , ale zaczęło mu działać.

no na koniec - nas ma hdmi , możesz po prostu na nim zainstalowac debiana/inne distro przez usb i też bedzie działało - ale wtedy bez QTS - jak zwykły pc.
 
  • Lubię to
Reakcje: R.e.d