Pomoc Problem z TS 412- nie można wgrać oprogramowania

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

TomTom

Nowy użytkownik
Noobie
4 Luty 2022
2
0
1
42
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witajcie.
Mam problem z moim QNAPem. Otrzymałem go ''w spadku'' i chciałem zrobić z niego domowy dysk sieciowy. Wrzuciłem dwa dyski, zresetowałem do ustawień fabrycznych przyciskiem RESET, zainstalowałem Qfinder Pro. Program po uruchomieniu widzi NASa a po kliknięciu w login przenosi na stronę gdzie należy podać firmware. Firmware ściagnięty ze stronki QNAPa ale po rozpakowaniu i wrzuceniu obrazu pojawia się taki komunikat: ''The image file is incorrect or firmware update failed. Please check the image file and try again.'' Przy ręcznej aktualizacja w Qfinderze automatyczny update przerywa na 72% a manulanie wprowadzony plik na 20%. Czy mógłby ktoś pomóc ogarnąć temat lub znalazł chwilke żeby połączyć się za pomocą TeamVie. i zobaczyć co i jak bo zielony tak szczypior jestem. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam serdecznie
 
Rozwiązanie
U
Wrzuciłem dwa dyski, zresetowałem do ustawień fabrycznych przyciskiem RESET, zainstalowałem Qfinder Pro.
Nope.

Dyski out , włączasz nasa, czy QFinder go znajduje ?
Jak tak , to masz w menu Tools -> "Update Firmware"
i tam mu zapodajesz rozpakowanego ZIPa z firmware -> TS-412 - Centrum pobierania <- firmware stoi na 4.3 , co oznacza w praktyce koniec wsparcia dla nasa .. z racji że jest jedno nasa bieda

jak się zrobi update to nas się zrestartuje
wyłączasz go grzecznie powerem przez 3-4 sek , piśnie i po jakiś 10-15 minutach zniknie ci z qfindera
wkładasz dyski i włączasz nasa .. czekasz aż pokaże się w QFinderze i lecisz z instalacją.

jak to nie działa .. to wywal go do elektro-śmieci!
Wrzuciłem dwa dyski, zresetowałem do ustawień fabrycznych przyciskiem RESET, zainstalowałem Qfinder Pro.
Nope.

Dyski out , włączasz nasa, czy QFinder go znajduje ?
Jak tak , to masz w menu Tools -> "Update Firmware"
i tam mu zapodajesz rozpakowanego ZIPa z firmware -> TS-412 - Centrum pobierania <- firmware stoi na 4.3 , co oznacza w praktyce koniec wsparcia dla nasa .. z racji że jest jedno nasa bieda

jak się zrobi update to nas się zrestartuje
wyłączasz go grzecznie powerem przez 3-4 sek , piśnie i po jakiś 10-15 minutach zniknie ci z qfindera
wkładasz dyski i włączasz nasa .. czekasz aż pokaże się w QFinderze i lecisz z instalacją.

jak to nie działa .. to wywal go do elektro-śmieci!
 
  • Lubię to
Reakcje: TomTom
Nope.

Dyski out , włączasz nasa, czy QFinder go znajduje ?
Jak tak , to masz w menu Tools -> "Update Firmware"
i tam mu zapodajesz rozpakowanego ZIPa z firmware -> TS-412 - Centrum pobierania <- firmware stoi na 4.3 , co oznacza w praktyce koniec wsparcia dla nasa .. z racji że jest jedno nasa bieda

jak się zrobi update to nas się zrestartuje
wyłączasz go grzecznie powerem przez 3-4 sek , piśnie i po jakiś 10-15 minutach zniknie ci z qfindera
wkładasz dyski i włączasz nasa .. czekasz aż pokaże się w QFinderze i lecisz z instalacją.

jak to nie działa .. to wywal go do elektro-śmieci!
Dziękuję serdecznie za pomoc i cenne wskazówki. Wystartwał :) Teraz będę męczył się z konfiguracją. Mam nadzieję że pójdzie dobrze tym razem. Dobrze że jest ten webinar dostępny xD.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. login incorrect