Pomoc Problem z update Domoticz

mackowiakp

Entry Technician
Q Associate
5 Czerwiec 2015
82
6
8
Gdynia
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Mam zainstalowane na swoim QNAP Domoticz wersja 2.6635 z repo Klubu QNAP. Widzę że obecnie dostępna jest nowa wersja 3.8314. Próbuję wię dokonać update za pomocą mechanizmu wbudowanego w Domoticz ale dostaję błąd:

Kod:
2017-08-25 10:43:15.727 Error: Error executing script command (/share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/domoticz/scripts/update_domoticz /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/domoticz/). returned: 32512

Jak więc mogę dokonać update oprogramowania do nowej wersji? App Center nie ma opcji update wprost z App Center..
Bardzo proszę o pomoc.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3 Build 20170727
Model serwera: QNAP TS-453A
 
Nie udzielę odpowiedzi wprost na Twoje pytanie, ale dorzucę uwagę, która może Ci się przydać. Ja zainstalowałem od razu 3.8314 (z paczki na qnapclub) jednak ma ona sporą wadę - nie działają w niej powiadomienia. Tak więc na Twoim miejscu zastanowiłbym się czy jest to dobry czas na update...
 
Z tego powodu co autor tematu zainstalowałem czystego debiana na wirtualce i skompilowałem repo prosto z GIT. Nie działała również opcja aktualizacji. Również szukałem przyczyny tego problemu lecz nie udało mi się to.
 
Hmmm. Ciekawe. Mam zainstalowanego drugiego Domoticza na Raspberry PI 3 (Raspbian Stretch czyli de facto Debian) i tam opcja aktualizacji działa. Gotowa instalka pobrana ze strony projektu jakiś rok temu no a potem zrobiony update.
 
Autor paczki w komentarzach wyjaśnił, że nie działa aktualizacja, bo brakuje na QNAPie kompilatora i raczej nie będzie tego poprawiał.

Pojawiła się natomiast nowa paczka - w miarę aktualna. Właśnie testuję.