Pomoc Problem z uruchomieniem maszyny po wyłączeniu zasilania

bwnuk

Entry Technician
Q Associate
30 Listopad 2013
59
10
8
45
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Witam
mam bardzo poważny problem z uruchomieniem maszyny wirtualnej po zaniku zasilania
qnap wyrzuca mi komunikat "Błąd wystąpił wyjątek (2)"
na wirtualce zainstalowany system linux centos z bardzo ważnymi plikami
miał ktoś podobny problem jak usunąć ten błąd
ewentualnie jak dostać się do plików które są razem z plikiem obrazy systemu *.img i mają rozszerzenia "numeryczne"

Bardzo proszę o pomoc​


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4 Build 20180830
Model serwera: QNAP ts-453A
 

Załączniki

  • zm.png
    zm.png
    26,8 KB · Wyświetleń: 64
Zawsze warto zacząć od zrobienia kopii obrazu dysku, tak dla pewności. Pytanie, czy masz inne wirtualki, które działają?
Zawsze możesz też postawić nową maszynę z istniejącym obrazem dysku, choć akurat tej opcji jeszcze nie miałem okazji przetestować.
upload_2018-9-27_23-36-37.png
 
inne wirtualki postawione na tym qnapie wstają kopia tego folderu rusza z innej lokalizacji i tam komunikatu nie ma
ups mam tylko (nikt nie powiedział, że zabraknie go na 9 godzin, email nie przyszedł z komunikatem bo neta też nie było)

przypuszczam że któryś z plików przyrostowych przy obrazie jest uszkodzony a nie wiem jak mogę je otworzyć i wyciągnąć dane
 
Był wyłączony
po kilku dniach walki z wiatrakami i próbą odzyskania plików z wirtualnej maszyny musz powiedzie, że wsparcie techniczne qnap polska to nieporozumienie. Virtual station zachwalany na waszych szkoleniach-pokazach nie nadaje się do pracy nikt też nie informuje NAS użytkowników o takich problemach.
Dane po zainstalowaniu i uruchomieniu systemu zapisują się nie w pliki "system.img" tylko w plikach przyrostowych i tak jak w moim przypadku po tak banalnej awarii cała wirtualka jest w dupie. Do plików przyrostowych dostępu brak nie ma nigdzie też informacji o tym czym ewentualnie dało by się to wzbudzić/naprawić cała firma stoi bo coś co miało być zajebiste okazało się być ....... .
W chwili obecnej to taką wirtualke z takim wsparciem to postawie na darmowym odpowiedniku freenas i tu wiem że mam do czynienia z darmowym softem a nie urządzeniem za kilka tyś.
Następny mój zakup dysków sieciowych napewno nie będzie już ze "stajni qnap"

wiem wiem kopie zapasowe mam robiłem i też wielkie g.wno z nich wynika.

Mam nadzieję, że przeczyta to jakaś osoba odpowiedzialna
 
Witam,
U nas podobnie jak u kolegi plik z maszyną wirtualną .img jest w stanie oryginalnym z dnia uruchomienia.
Brak jest nowych danych, które są ciągle dopisywane i tworzą się faktycznie dodatkowe pliki o nazwie maszyny i po kropce "cyferki".

Próba odtworzenia nie jest możliwa z aktualnymi danymi.

Proszę o informację czy istnieje jakakolwiek możliwość odtworzenia aktualnego stanu maszyny po awarii posiadając jak wcześniej wspomniałem plik.img oraz pliki z "cyferkami".

Dodam, że kiedyś miałem tylko jeden plik z rozszerzeniem .img który się powiększał, i miał ciągle aktualne dane.

Pozdrawiam,
Rafał
 
dane odzyskane dzięki pomocy "kolegi" który posklejał i kopie i pliki w jeden działający obraz.
ciekawostka
działająca maszyna zawiera klika plików przyrostowych oraz obraz .img w wielkości np 162gb klikamy klonuj 20 minut i mamy ten sam system jeden plik .img szczuplejszy o jakieś 110gb w 100% działający.
tydzień stresu na hyper-v nigdy nie miałem takich problemów
 
ciekawostka
działająca maszyna zawiera klika plików przyrostowych oraz obraz .img w wielkości np 162gb klikamy klonuj 20 minut i mamy ten sam system jeden plik .img szczuplejszy o jakieś 110gb w 100% działający.
Możesz napisać łopatologicznie co mam zrobić, mam dokładnie ten sam problem.
 
Witam wszystkich! Niestety mnie również dopadł problem z plikami przyrostowymi (z cyferkami). Jest główny IMG i kilka przyrostowych z lutego oraz jeden z wczorajszego dnia. Maszyna wirtualna wczoraj działała (system Windows pracował), ale w zakładce "Pamięć" przed ścieżką do pliku IMG był napis (brakujący).

Zamiast najpierw zrobić kopię (bardzo zależy mi na kilku plikach), zrobiłem w wirtualnym Windowsie uruchom ponownie i już się nie podniósł.
Chciałem zrobić kopię albo eksport maszyny (nie pamiętam) i przy próbie utworzenia Virtualstation poinformował mnie, że najpierw muszę usunąć migawkę (była z lutego), więc ją usunąłem. Zrobiłem eksport, ale po podpięciu wyeksportowanej maszyny Virtualstation widzi tylko zawartość pliku IMG (z lutego) a nic sobie nie robi z plików przyrostowych.

Powyższa opcja "klonuj", która pomogła koledze, u mnie powoduje eksport wyłącznie pliku IMG z pominięciem plików przyrostowych, bo system się podnosi, ale jest z lutego, a nie wczoraj.

Doszedłem do tego, że plik IMG można otworzyć programem 7-z i przeglądać zawartość, ale niestety jest ona stara.
Pliku przyrostowego 7-zip nie otwiera. :(

Czy już udało się komuś połączyć te pliki?
...albo czy wiecie może jak dostać się do pliku przyrostowego?
Może są programy, którym można wskazać pliki i je łączą w całość. Coś jak odzyskiwanie RAID.

Oczywiście jak u większości i moja spawa jest pilna i mam cichą nadzieję, że nie będzie nauczką, a lekcją.
Nawet nie mogę określić co się stało, że nagle pojawił się brak pliku.

Z góry dziękuję za zainteresowanie i wszelką pomoc.


Urządzenie to TS-453Be (4.5.2.1566)