Pomoc Problem z uruchomieniem Qnapa i instalacją HD Station

Mareczek

Nowy użytkownik
Noobie
30 Styczeń 2018
2
1
3
27
QNAP
TS-x51
Ethernet
802.11ad
Cześć. Jestem nowy w temacie i nie do końca rozumiem swój problem. Szukałem pomocy w internecie i na tym forum lecz nie znalazłem więc pisze. Mam qnapa ts-251 ale po włączeniu i podłączeniu go do monitora dostaje taki komunikat :
,, You must instal HD Station before using HDMI output function.
Using Your web browser, log in to your NAS and install it from "Control panel">"Applications">"HybridDesk Station"
You can connect a USB keyboard and press ALT+F2 to enter console mode (for developers only).

Niby proste zrozumiałe, ale moje pytanie gdzie to zrobić? i jak wejść w panel controlny

Wersja oprogramowania Firmware: x.x.x ( nie znam)
Model serwera: QNAP TS-251
 
Web GUI to nic innego jak web interfejs Twojego Qnapa. Aby dostać się do jego wnętrza musisz podpiąć serwer do sieci lokalnej i za pomocą przeglądarki wejść na adres który otrzyma z DHCP. Możesz także połączyć się za pomocą aplikacji Qfinder i dokonać odpowiedniej konfiguracji. Generalnie polecam czytanie manuali i forum. To na prawdę spora skarbnica wiedzy i na pewno w kwestiach początkującego usera znajdziesz sporo informacji.

Na początek polecam QNAP Szybka konfiguracja NAS
 
Musisz wejść w ControlPanel i tam w zakładce Aplikacje na samym dole masz HybridDesk Station, musisz w nią wejść. U mnie na czerwono jest skopane tłumaczenie "Wyłączone" U Ciebie będzie "Uruchom" - klikasz w to i czekasz aż się pobierze/zainstaluje. W Aplikacje HD Station możesz zaznaczyć lub odznaczyć które aplikacje chcesz, a których nie.
 

Załączniki

  • Bez tytułu.png
    Bez tytułu.png
    39,5 KB · Wyświetleń: 78

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. konfiguracja dla początkującego