Pomoc Problem z ustawieniem VPN

gentillo

Systems Admin...
Q's Expert
10 Listopad 2012
272
1
19
18
48
Nowy Sącz
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Udało mi się okiełznać Webdav, niestety kolejna usługa nie chce ze mną prawidłowo współpracować. Chodzi o VPN. Ustawiam sobie wszystko tak jak w turtorialu. Porty mam przekierowane. Kiedy próbuję zapisać zmiany, otrzymuję komunikat: "Serwer jest zajęty lub sieć została rozłączona. Upewnij się, że NAS jest dostępny a następnie przeładuj stronę" Oczywiście, żadne działania nie przynoszą efektu i zmiany nie zostają zapisane. W związku z czym serwer VPN się nie uruchamia. Dla ścisłości na razie próbuję tylko z protokołem PPTP.
 
Muszę przyznać, że coraz bardziej zaczyna mnie zadziwiać system qnapa. To czego nie można zrobić z poziomu QTSa udało mi się wykonać z poziomu aplikacji mobilnej na androida. Tzn. uaktywniając VPN w tej aplikacji włączyłem ją na serwerze czego nie można było zrobić z poziomu bezpośredniego dostępu do serwera. Co ciekawe przy próbach wprowadzenia zmian z w QTS cały czas dostaję komunikat który zacytowałem w pierwszym poście. To jest jakiś kosmos. Z drugiej strony wychodzi na to, że i tak w moim wypadku VPN się nie sprawdzi. Przynajmniej w wypadku protokołu pptp. Niestety streamowanie video zdecydowanie lepiej działa przy połączeniu bez wykorzystania vpn.

Wysłane z mojego X900+ przy użyciu Tapatalka
 
@mariuszsal ma całkowitą racje.
Musisz zezwolić na protokół GRE w swoim routerze. Odblokować firewall itp.
upload_2016-3-4_21-27-42.png
 
Tak jak napisałem wcześniej VPN działa. Tylko nie da się go włączyć z poziomu QTSa, bo wywala ten dziwny błąd. Za to z aplikacji mobilnej można włączyć i wyłączyć bez problemu.